Методика викладання класичних мов у вищій школі

Освітня програма: Класичні студії та західноєвропейська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Методика викладання класичних мов у вищій школі
Код дисципліни
ОК. 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Оцінювати власну навчальну та науково-професійну діяльність, будувати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку та професійного самовдосконалення. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні,для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в конкретній філологічній галузі. ПРН 9. Характеризувати теоретичні засади (концепції, категорії, принципи, основні поняття тощо) та прикладні аспекти обраної філологічної спеціалізації. ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань, власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння дисципліною студенти повинні володіти класичними мовами, знати методи і методичні прийоми, форми організації навчання класичних мов, володіти основами педагогіки та психології. Студенти повинні оволодіти такими дисциплінами: «Педагогіка вищої школи та педмайстерність викладача закладу ВО», «Психологія вищої школи».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування у студентів методичної компетентності – знань, та вмінь, здатності та готовності планування, організації, реалізації, рефлексії процесу навчання класичних мов у закладах вищої, контролювання та оцінювання навчальних досягнень студентів. Анотація: Методика навчання класичних мов у закладах вищої освіти – це базова дисципліна, яка є складовою частиною підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр», спеціальності 035 «Філологія (035.08 Класичні мови та літератури (переклад включно))» до майбутньої професійної діяльності, та покликана забезпечити формування методичної компетентності – знань, та вмінь, здатності та готовності планування, організації, реалізації, рефлексії процесу навчання класичних мов в закладах вищої освіти, контролювання та оцінювання навчальних досягнень учнів. Методика навчання класичних мов у закладах вищої освіти сприяє формуванню здатності застосування технології, підходи, методи, принципи, засоби навчання класичних мов у закладах вищої освіти, здатності застосовувати вітчизняний та світовий досвід у викладанні класичних мов у закладах вищої освіти, здатності здійснювати контроль та корекцію знань, навичок та вмінь студентів з класичних мов у ЗВО, здатності вирішувати проблеми, пов’язані з процесом навчання класичних мов у закладах середньої освіти; адаптуватися до змін в освітньому просторі.
Рекомендована та необхідна література
Шовковий В.М. Методика викладання класичних мов. Підручник. – К.: Вадекс, 2012. – 230 с. Шовковий В.М. Методика навчання класичних мов у закладах вищої освіти // https://drive.google.com/file/d/1Ryoev3LFJxnXgjSHOJ1WKSA6uFQOYe3M/view Шовковий В.М. Інтегративно-диференційоване навчання класичних мов майбутніх філологів. Монографія. – К., 2017. (електронна версія)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, семінари, лекції, технологія проектів
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання: іспит. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу, самостійні творчі роботи - відповіді на практичних заняттях (РН 1.1-1.4; РН 2.1-2.4; РН 3.1-3.3, РН 4.1-4.3), - написання МКР (РН 1.1-1.4; РН 2.1-2.4; РН 3.1-3.3, РН 4.1-4.3.), - самостійні творчі роботи (проєкт): РН 1.1-1.4; РН 2.1-2.4; РН 3.1-3.3, РН 4.1-4.3. Усі види робіт за семестр мають у підсумку: ● у максимальному вимірі 100 балів, ● у мінімальному вимірі 60 балів. Іспит: РН 1.1-1.5; РН 2.1-2.4, РН4.1-4.3.
Мова викладання
Українська