Україна в міжнародних організаціях

Освітня програма: Зовнішня політика

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Україна в міжнародних організаціях
Код дисципліни
ВБ 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН2. Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини та зовнішню політику окремих держав. ПРН3. Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики. ПРН6. Визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики та глобального розвитку.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Дипломатична історія України», «Міжнародні організації» та «Зовнішня політика України». 2. Знання теоретичних основ організації та роботи структур багатостороннього співробітництва, зокрема міжнародних організацій глобального та регіонального рівня, постійних представництв при міжнародних організаціях та делегацій на різного роду міжнародних заходах. 3. Володіти елементарними навичками аналітичної роботи, складання та оцінки дипломатичних документів, ведення наукових досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Концептуально-доктринальні підходи України щодо міжнародних організацій Тема 2. Політика України в Організації Об’єднаних Націй Тема 3. Співробітництво України зі спеціалізованими установами ООН Тема 4. Співробітництво України з міжнародними глобальними організаціями Тема 5. Україна та європейські регіональні військово-безпекові організації Тема 6. Україна та європейські регіональні організації соціально-економічного напрямку діяльності Тема 7. Співробітництво України з регіональними організаціями африканського континенту
Рекомендована та необхідна література
1. Міжнародні організації. Навчальний посібник / За ред. В.М. Матвієнка. – К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2005. – 406 с. 2. Стройко Т. Міжнародні організації. Навчальний посібник. – Кондор, 2018. – 250 c. 3. Україна в міжнародних організаціях: Навчальний посібник / За ред. Ю.І. Макара. – Чернівці: Прут, 2009. – 880 с. 4. Голуб Н.В., Клімкін П.А. Україна та міжнародні організації: Інформаційно-довідкове видання. – К.: Кондор, 2003. – 212 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінар, творчі роботи, тест
Методи та критерії оцінювання
Творчі роботи – до 60 балів (2 роботи по 30 балів). Тест до модуля 1 – до 20 балів. Відповідь на семінарському занятті та участь у дискусії – до 20 балів.
Мова викладання
Українська