Методологія наукових досліджень з турецької мови та літератури

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: турецька мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Методологія наукових досліджень з турецької мови та літератури
Код дисципліни
ННД.22
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН11. Здійснювати науковий аналіз мовного й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних. ПРН17. Планувати, організовувати, здійснювати і презентувати наукове теоретичне і прикладне дослідження в галузі турецької філології. ПРН18. Презентувати результати свого дослідження науковій спільноті в наукових публікаціях чи виступах на конференціях, круглих столах, семінарах тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти повинні володіти базовими знаннями про науку та наукові дослідження, еволюцію науки як сфери людської діяльності, її зміст і функції у суспільстві; загальнонаукові методи наукових пошуків, знати головні принципи академічної доброчесності, володіти базовими знаннями про сутність та основні етапи організації досліджень, розуміти роль інформації в наукових дослідженнях та класифікацію наукових документів. Здатність робити оцінку та висновки з опрацьованого теоретичного матеріалу, аналізувати та визначати сучасні процеси та тенденції у галузі філологічних досліджень. Уміти давати попередню оцінку проміжним результатам дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Метою викладання навчальної дисципліни «Методологія наукових досліджень з турецької мови та літератури» є оволодіння теоретичними, методологічними та методичними засадами проведення наукового дослідження, формування в студентів методологічної та наукової культури, засвоєння знань, умінь і навичок проведення філологічних досліджень, оволодіння знаннями про процесом наукового пізнання, навичками наукового пошуку в галузі філології, отримання теоретичного і практичного досвіду систематизації набутих знань та вироблення умінь застосовувати теоретичні знання в практичній роботі при виконанні кваліфікаційних робіт.
Рекомендована та необхідна література
1.Астрахан Н. Буття літературного твору. Аналітичне та інтерпретаційне моделювання. К.: «Академвидав», 2014. 432 с. 2.Іванишин П. Критика і метакритика як осмислення літературності. К.: «Академвидав», 2012. 288 с. 3.Ковбасюк Л. Сучасні лінгвістичні теорії: лекції, практичні, самостійні модулі та тести: навч.-метод. посібн. Херсон: Вид-во ХДУ, 2008. 96 с. 4.Ковалів Ю. Літературна герменевтика: монографія. К.: Київський університет, 2008. 240 с. 5.Стеченко Д.М. Методологія наукових досліджень: підручник - 2-ге вид., перероб. і доп. / [Д.М. Стеченко, О.С. Чмир]. K.: Знання, 2007. 317 с. 6.Філіпенко A.C. Основи наукових досліджень. Конспект лекцій: Посібник. K.: Академвидав, 2004. 208 с. 7.Walliman, Nicholas. Research Methods: The Basics. Routledge; 2nd edition, 2017. 8. Cottrell, Stella. Critical Thinking Skills: Effective Analysis, Argument and Reflection. Palgrave; 3rd edition, 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліна фокусує свою увагу на формуванні у майбутніх філологів-дослідників компетенцій у галузі наукових досліджень. Протягом навчання вивчаються предмет і завдання методології філологічних досліджень; систематизується знання з історії основних напрямів філологічних досліджень в Україні та Туреччині; опрацьовуються теоретичні основи традиційних і новітніх методологій філологічних досліджень; дисципліна спрямована на вироблення навичок ефективної роботи з вітчизняними та зарубіжними науковими джерелами, вивчення методів, принципів та прийомів філологічних досліджень у науковій практиці.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання), що складає 60% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння); (комунікація); (автономність та відповідальність), що складає 40% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1.Усна відповідь на cемінарських заняттях: 7 - 14 балів. 2. Презентація: 9 - 15 балів. 3. Модульна контрольна робота №1: 10 - 16 балів. 4. Самостійна робота з інтернет-ресурсами: 20 - 35 балів. 5. Модульна контрольна робота №2: 14 - 20 балів. 6. Залік: 12 - 20 балів.
Мова викладання
Українська, турецька

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Миколаївна Корчинська
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології