Середньовічна японська література
Освітня програма: Японська мова і література та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Середньовічна японська література
Код дисципліни
ННД.12.02.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН8, ПРН10, ПРН11, ПРН13, ПРН15. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати системні знання про основні періоди розвитку давньої японської літератури; знати еволюцію літературних напрямів, творчість провідних представників і найважливіші художні явища в давніх літературах народів Сходу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Середньовічна японська література» входить до складу комплексної дисципліни «Історія японської літератури» (6 кредитів): Частина 1. Усна та давня література Японії (2 кредити); Частина 2. Середньовічна японська література (4 кредити). У межах другої частини, яка зосереджена на літературних творах історичних періодів Хейан, Камакура та Муромачі, визначаються 2 модулі: перший спрямований на вивчення літературного процесу доби Хейан; другий, спрямований на вивчення літератури доби , Камакурв і Муромачі. Дисципліна входить до науково-дослідницького складника освітньої програми, що представлено у спрямованості семінарських занять та самостійної роботи на наукові дослідження у галузі японської словесності, починаючи з найдавніших часів (VII ст.) до сучасності (кінець ХХ ст.).
Рекомендована та необхідна література
1. Антологія японської поезії. Хайку / Передм., пер. з яп., комент. І. П. Бондаренка. – Київ: Дніпро, 2003.
2. Антологія японської класичної поезії. Танка, ренґа (VIII-XV ст.) / Передм., пер. з яп., комент. І. П. Бондаренка; Ін-т сходознавства ім. А.А. Кримського НАН України; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. – К.: Факт, 2004. – 912 с. (Іл. –Текст укр. та яп. мовами. – 6 000).
3. Антологія японської поезії. Хайку XVII-XX ст. / Передм., пер. з яп., комент. І. П. Бондаренка. – К.: Дніпро, 2002. – 366с. (Іл. – /Б-ка японської класичної поезії/. – Текст укр. та яп. мовами).
4. Збірка старих і нових японських пісень (“Кокін-вака-сю”) (Переклад з яп., передмова та коментарі І. П. Бондаренка).- Київ: Факт.- 2006.- 1280 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи навчання: пояснення нового матеріалу, активне слухання, залучення до дискусій, робота у групах, обговорення результатів.
Методи та критерії оцінювання
Усна відповідь, контрольна робота з тестовими і відкритими питаннями, презентації, аналітична доповідь, іспит. Критерії оцінювання кожного виду завдань див.у робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
Українська, японська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Іван
Петрович
Бондаренко
Кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії
Навчально-науковий інститут філології