Багатосеместрова дисципліна: Давньогрецька мова (2 семестр)

Освітня програма: Класична філологія та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Багатосеместрова дисципліна: Давньогрецька мова (2 семестр)
Код дисципліни
ННД.22
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 8. Знати й розуміти систему давньогрецької, латинської та іноземної мов, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію давньогрецької і латинської мов та літератур, вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів давньогрецької і латинської мов. ПРН 20. Знати греко-латинський субстрат сучасної наукової термінології, володіти метамовою наукового опису та використовувати її в ситуаціях професійної комунікації. ПРН 21. Мати навички перекладу текстів різних стилів і жанрів давньогрецькою і латинською мовою.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішно опанувати курс «Давньогрецька мова. 1 семестр»: знати парадигму самостійних частин мови, особливості словотвору; володіти навичками визначати граматичні значення форм, вміннями перекладу давньогрецьких текстів відповідно до завдань (навчальних цілей), визначених робочою програмою навчальної дисципліни «Давньогрецька мова. 1 семестр».
Зміст навчальної дисципліни
Мета курсу «Давньогрецька мова» полягає у підготовці висококваліфікованих фахівців з класичних мов, розширенні їх лінгвістичного світогляду у сфері Індоєвропеїки. Курс передбачає комплексне вивчення базових аспектів морфології та словотвору давньогрецької мови паралельно з розвитком мовленнєвих, перекладацьких та герменевтичних навичок та вмінь студентів. Анотація. Предметом вивчення навчальної дисципліни у другому семестрі є морфологія та словотвір аттичного діалекту давньогрецької мови, який складав граматичну норму давньогрецької мови у класичний період її розвитку.
Рекомендована та необхідна література
Звонська Л.Л. Давньогрецька мова. Київ: Київський університет, 2007. 711с. Кощій О. М., Лазер-Паньків О. В. Давньогрецька мова в таблицях : Фонетика. Морфологія. К.: ВПЦ «Київський університет», 2018. 383 с. Светнам Дж. Вступ до грецької мови Нового Завіту: Морфологія. Львів: Вид-во ЛБА, 1995. 400с. Robertson A.T. A grammar of the Greek New Testament in the light of historical research. – Broadman press, Nashville, Tennessee, 1914, 1934. 1454p. Smyth H. W. A Greek Grammar for colleges. N. Y.; Boston; Cincinnati; Atlanta; Chicago: American Book Company, 1918. 784 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття; відеоматеріали та презентації (Microsoft PowerPoint); самостійна робота (підготовка матеріалів за заданою темою, вправи та переклад текстів).
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну та самостійну роботу Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали; на іспиті оцінюються такі результати навчання: РН 1.1-1.2; РН 2.1-2.2; РН 3.1; іспит проводиться у формі письмової роботи, яка складається з двох теоретичних питань та одного практичного. Підсумкова кількість балів з дисципліни визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту). Допуск до іспиту передбачає успішне виконання студентом завдань і роботу впродовж усього семестру. Детальний опис форм, критеріїв та організації оцінювання наведено у робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська