Аналіз даних у фізиці високих енергій

Освітня програма: Фізика високих енергій

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Аналіз даних у фізиці високих енергій
Код дисципліни
ОК6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1.1 Знати застосування підходів до тригерування та фільтрування даних в режимі реального часу на прискорювальних комплексах та багатодетекторних пристроїв 2.1 Вміти логічно і послідовно формулювати основні поняття у фізиці високих енергій і самостійно опановувати та використовувати літературу з фізики високих енергій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
•Успішне опанування базових курсів фізики: «Фізика атомного ядра та елементарних частинок», «Механіка», «Молекулярна фізика», «Електрика», «Оптика». •Вміти розв’язувати задачі з базових курсів фізики. •Володіти елементарними навичками роботи на комп’ютері по пошуку інформації в мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна "Аналіз даних у фізиці високих енергій" дозволить студентам оволодіти сучасними уявленнями про експериментальні і теоретичні підходи, що застосовуються для дослідження взаємодій елементарних частинок при високих енергіях, а також значно покращити професійну підготовку студентів кафедри ядерної фізики, а власне: •оволодіти методами і принципами як теоретичного аналізу, так і планування та виконання ядерно-фізичного експерименту на прискорювачі •ознайомитися з методами планування та виконання ядерно-фізичного експерименту на прискорювачі
Рекомендована та необхідна література
1.Behnke O. et al. A practical guide to data analysis in high-energy physics/ Version 1.0. - 2012. 2.Anisovich, A. V., Mesons and baryons: Systematization and methods of analysis. Hackensack World Scientific 2008, 580 p. 3.Francis Halzen, Allan, Martin Quarks and Leptons: Introduction Course in Modern Particle Physics, John Wiley &Sons, Canada, 1994 4.Donald H Perkins, Introduction to high energy physics. Cambridge Univ. Pr. 2000. 426 p. 5.Guy D. Coughlan , The ideas of particle physics: An introduction for scientists. Cambridge Cambridge Univ. Pr. 2006, 254 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційна демонстрація; самостійна робота; консультації
Методи та критерії оцінювання
студенти оцінюються за 100 - бальною шкалою. - семестрове оцінювання: 1. Дві модульні контрольні роботи (максимум – 20х2=40 балів). 2. Опитування при проведенні лекційних занять(максимум – 10 балів). 3. Оцінювання домашніх самостійних завдань(максимум – 10 балів). - підсумкове оцінювання у формі заліку (максимум –40 балів)
Мова викладання
українська