Інтеграційні процеси та об’єднання: регіональний вимір

Освітня програма: Зовнішня політика

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Інтеграційні процеси та об’єднання: регіональний вимір
Код дисципліни
ВБ 2.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН16. Оцінювати події та процеси міжнародних відносин і зовнішньої політики з урахуванням особливостей сучасної дипломатичної служби та норм дипломатичного протоколу та етикету, вміти застосовувати ці специфічні знання в зовнішньополітичній практиці та для організації та проведення міжнародних переговорів.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Міжнародні організації», «Теорія та аналіз зовнішньої політики», «Міжнародні відносини та світова політика». 2. Знання теоретичних основ організації та роботи структур багатосторонньої дипломатії, зокрема міжнародних організацій глобального та регіонального рівня; знання впливу глобалізації та регіоналізації на сучасні міжнародні відносини, а також інших тенденцій сучасного політичного розвитку. 3. Володіти елементарними навичками аналітичної роботи, складання та оцінки дипломатичних документів, ведення наукових досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Вступ. Тема 1. Категорія інтеграції у сучасних міжнародних відносинах. Передумови розвитку і етапи становлення, інтеграційних процесів. Тема 2. Становлення і розвиток інтеграційних процесів у Європі. Тема 3. Інтеграційні процеси та об’єднання на Американському континенті. 4.Історія, сучасний стан та перспективи розвитку інтеграційних процесів в Азії та Океанії. 5. Інтеграційні процеси на Африканському континенті.
Рекомендована та необхідна література
1. Africa Regional Integration Index. – URL:https://www.integrate-africa.org/ 2. AfricaREGIONAL INTEGRATION INDEX (ARII) PLATFORM[United Nations Economic Commission for Africa]. – URL: https://arii.uneca.org/ 3. Africa Regional Integration Index Report [African Union]. – URL: https://au.int/en/documents/20200523/africa-regional-integration-index-report 4. Regional Cooperation and Integration (RCI) – URL: https://www.adb.org/what-we-do/themes/regional-cooperation/main 5. Asia-Pacific Regional Integration Index: Construction, Interpretation, and Comparison – URL: https://www.adb.org/publications/asia-pacific-regional-integration-index 6. European Integration (перелік посилань на статті з відповідної тематики у базі sciencedirect) – URL: https://www.sciencedirect.com/topics/social-sciences/european-integration 7. Digital Research in European Studies (The University of Luxembourg’s CVCE.eu research infrastructure) – URL: https://www.cvce.eu/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, творча робота, тест/залікове опитування
Методи та критерії оцінювання
2творчі роботи – до 30 балів (до 15 балів кожна); Відповідь та/або участь в дискусії під час семінарського заняття – до 10 балів; Тест до 1 модуля – до 10 балів; Підсумковий тест/опитування до 50 балів
Мова викладання
Українська