Світова дипломатія

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Світова дипломатія
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати та розуміти природу, джерел та напрямів еволюції міжнародних відносин, міжнародної політики, зовнішньої політики та дипломатії держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики. Аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі, у зовнішній політиці та дипломатії держав світу. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики та дипломатії держав. Визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин та глобального розвитку.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття та події дипломатичної історії України та світу. 2. Вміти аналізувати динаміку міждержавних взаємодій з урахуванням сукупності політичних та економічних факторів. 3. Володіти елементарними навичками політичного аналізу, аналізу міжнародних ситуацій та прогнозування.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 1. Дипломатія Франції 2. Дипломатія Великої Британії 3. Дипломатія Німеччини 4. Дипломатія США Змістовий модуль 2 5. Дипломатія Китаю 6. Дипломатія Індії 7. Дипломатія Японії 8. Дипломатія Радянського Союзу та Росії 9. Дипломатія країн Близького та Середнього Сходу
Рекомендована та необхідна література
1. Дюрозель Ж.Б. Історія дипломатії від 1919 до наших днів. – К., 1995. 2. Кіссинджер Г. Дипломатія. – К..: КМ-Букс, 2018. 3. Black J. A history of diplomacy. – London, 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, дискусія
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, участь у дискусії, презентація: до 35 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи: до 12 балів. 3.Модульні контрольні роботи: до 13 балів. 4. Письмовий іспит: до 40 балів.
Мова викладання
Українська