Стратегічний аналіз

Освітня програма: Освітньо-наукова програма Облік, оподаткування та контроль

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Стратегічний аналіз
Код дисципліни
ОК 1.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 9 Формувати фінансову звітність за національними та міжнародними стандартами для суб’єктів господарювання на корпоративному рівні, оприлюднювати й використовувати відповідну інформацію для прийняття управлінських рішень. ПРН 10 Збирати, оцінювати та аналізувати фінансові та нефінансові дані для формування релевантної інформації в цілях прийняття управлінських рішень. ПРН 11 Розробляти та оцінювати ефективність системи контролю суб’єктів господарювання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знання: економічних категорій та законів функціонування економічних явищ та процесів на мікро- та макрорівнях; фундаментальних розділів математики в обсязі, необхідному для застосування економіко-математичних методів у сфері бухгалтерського обліку, економічного аналізу та аудиту для прийняття управлінських рішень; теоретичних основ фінансового обліку, управлінського обліку, економічного аналізу та менеджменту. 2) Вміння: застосовувати знання з обліково-аналітичного спектру дисциплін для пошуку невикористаних резервів підприємств та визначення ефективності прийняття рішень зацікавленими сторонами стосовно таких суб'єктів господарювання; обґрунтовувати ефективність прийняття рішень з використанням обліково-аналітичної інформації та розуміти організаційно-економічний механізм управління підприємством; 3) Навички: володіння загальнонауковими та спеціальними економіко-математичними методами дослідження економічних та соціальних явищ і процесів на підприємстві.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна складається з двох змістовних модулів: - змістовий модуль 1, який присвячений розгляду теоретичних основ стратегічного аналізу, зокрема визначенню його сутності, мети, завдань, основних принципів та методичних підходів. Також у даному модулі розглядаються основні підходи до оцінки та управління інтелектуальним капіталом як ключового показника діяльності суб’єкта господарювання. Крім того, даний модуль спрямований на формування практичних навиків вибору та застосування методів кількісного фінансового аналізу при прийнятті стратегічних рішень у комерційних угодах. - змістовий модуль 2, спрямований на формування практичних навиків вибору та застосування методів стратегічного аналізу, пов’язаного з управлінням акціями, облігаціями, формуванням портфелю цінних паперів та прийняттю управлінських рішень із застосуванням опціонних спредів.
Рекомендована та необхідна література
Основна та додаткова література: 1. Брейли Р., Майерс С., Аллен Ф. Принципы корпоративных финансов. Базовый курс. 2-е изд. Пер с англ. Москва: Вильямс, 2015. 576 с. 2. Ковтун Н.В., Галицька Н.В., Примєрова О. В. Фінансова статистика: [підручник]. Київ: Київський університет, 2015. 623 с. 3. Цінні папери: [підручник]. За ред. В. Д. Базилевича. Київ: Знання, 2011. 1094 с. 4. Кочетков О. В., Кобилкін О. М., Кобиокіна С. В., Бережна Ю. Г., Марков Р. В., Брагінець А. М. Стратегічний аналіз: [навчальний посібник]. Київ: Кондор, 2017. 412 с. 5. Хорин А. Н., Керимов оглы В. Э. Стратегический анализ: [учебное пособие]. Москва: Эскмо, 2008. 480 с. 6. Derun I, Mysaka H. Intellectual capital efficiency management in professional football clubs’ performance: problems of assessment. Sport Mont. 18(2), pp. 61-66.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заняття проходять у вигляді лекцій, практичних занять та самостійної роботи. Для цього використовуються наступні методи викладання: виконання аналітично-розрахункових завдань, усна відповідь, аналітичний проект, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Схема формування оцінки: 1) Виконання розрахунково-аналітичних завдань та усна відповідь (РН 1.1-1.9; 2.1-2.9; 3.1; 4.1) – 16 балів / 10 балів; 2) Самостійна робота у вигляді аналітичного проекту із проведенням SWOT-аналізу бізнесу та визначенням профіля середовища підприємства (РН 3.2; 4.1) – 20 балів / 12 балів; 3) Контрольна робота (2 МКР макс. 12 балів кожна) (РН 1.1-1.9; 2.1-2.9; 3.1; 4.1) – 24 балів / 14 балів; 4) Іспит – 40 балів / 24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іван Анатолійович Дерун
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет