Економіка туризму

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, заочна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Економіка туризму
Код дисципліни
ННД.26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР7. Розробляти, просувати та реалізовувати туристичний продукт ПР17. Управляти своїм навчанням з метою самореалізації в професійній туристичній сфері. ПР26. Передбачати наслідки своєї підприємницької діяльності
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати: основні визначення та поняття сучасної туристичної галузі та основ економіки; нормативно-правові засади функціонування туристичних організації, їх створення, умови сплати податків, реорганізації, ліквідації; основні туризмологічні концепції і теорії; ключові поняття «туристичної» економіки, у тому числі - туристична індустрія, види туризму, складників туристської системи; основні характеристики про світові сучасні тенденції розвитку туристичної економіки. 2. Володіти: методикою аналізу різних аспектів туризму: мотивацію туристичних поїздок, вибір виду туру, напрямку і ціни туру; вмінням формування туристичного продукту і його ціни; стратегію діяльності і розвитку туристичної індустрії; професійно оцінювати конкретну ситуацію у межах міжнародного туристичного ринку; здійснювати економічний аналіз та прогноз ситуації щодо розвитку подій у межах національного та світового туристичного ринку.
Зміст навчальної дисципліни
Діяльність підприємницьких структур загалом та підприємств, як основної ланки економіки, зокрема, має важливе значення в сучасному економічному розвитку України. З економічного погляду – туризм - це особливий вид споживання матеріальних та духовних благ, послуг і товарів, що виділяються в самостійну галузь господарства. Розвиток туризму в Україні особливо актуальний, оскільки саме завдяки йому ми можемо поліпшити соціально-економічну ситуацію. Сфера туризму підтримує майже 50 суміжних галузей та створює додаткові робочі місця Відповідно дисципліна «Економіка туризму» є об’єктивно необхідною в процесі підготовки висококваліфікованих кадрів в галузі країнознавства і туризму. Предметом вивчення навчальної дисципліни «Економіка туризму» є теоретичні та практичні положення туризму в сучасних економічних умовах.
Рекомендована та необхідна література
1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р., No 436-IV Електронний ресурс. – Режим доступу: zakon.rada.gov.ua. – 2. Дядечко Л.П. Економіка туристичного бізнесу: підручник.- К.: Центр учбової літератури, 2007. - 224 с. 3. Економіка підприємства: Підручник / За ред. А.В. Шегди. – К.: Знання, 2006. – 614 с. 4. Економіка туризму: теорія та практика: Підручник / М. П. Мальська, М. Й. Рутинський, С. В. Білоус, Н. Л. Мандлюк. – К.: «Центр учбової літератури», 2019. – 544 5. Закон України «Про туризм» від 18.11.2003 Електронний ресурс. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/324/95-%D0%B2%D1%80 6. Організація діяльності туристичного підприємства: навч. посіб. / Балашова Р.- К.: ЦУЛ, 2019. - 184 с. 7. Організація та планування діяльності туристичних підприємств: навч. посіб. / Мальська М., Бордун О. - К.: ЦУЛ, 2019. - 248 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання таких видів робіт, як: дискусії, опитування, розв’язування задач, тестування, контрольні роботи здійснюються під час занять, які відбуваються за розкладом. Самостійна робота студента полягає в систематичному опрацюванні нормативно-законодавчих актів та звітів про оцінку суб’єктів господарювання. Засвоєний матеріал підлягає перевірці на кожному практичному занятті у формі усного опитування. Крім того, результати самостійного опрацювання матеріалу перевіряються у вигляді короткої письмової роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів. Відпрацювання пропущених занять здійснюється шляхом виконання студентом додаткових розрахункових завдань з дисципліни. На заліку студент виконує індивідуальну залікову роботу. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру та результатів залікової роботи.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Петрівна Микитюк
Кафедра економіки підприємства
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економіки підприємства
Економічний факультет