Туристична політика і державне регулювання
Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Туристична політика і державне регулювання
Код дисципліни
ННД.38
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Називати та відтворювати основні положення туристичного законодавства, національних і міжнародних стандартів з обслуговування туристів (РН1); діяти у відповідності з принципами соціальної відповідальності та громадянської свідомості (РН16); аргументовано відстоювати свої погляди у розв’язанні професійних завдань (РН19); виявляти проблемні ситуації і пропонувати шляхи їх розв’язання (РН20).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Основи туризмознавства», «Організація екскурсійних послуг», «Організація готельного господарства», «Організація транспортного обслуговування», «Організація харчування в туризмі», «Організація послуг».
Володіти елементарними навичками організації навчання, використання інформаційних технологій для збору, обробки та аналізу якісної та кількісної інформації та даних.
Зміст навчальної дисципліни
Частина курсу «Системна сутність туристичної політики»: Системна сутність, цілі та завдання туристичної політики; Еволюція підходів до урядування/управління в туризмі; Сталість як нова норма й фокус туристичної політики; Засади розробки туристичної політики; Роль та функції державних інституцій та недержавних акторів у туристичній політиці.
Частина курсу 2 «Інструменти реалізації туристичної політики»; Особливості й інструменти туристичної політики: міжнародного, наднаціонального (ЄС), національного, регіонального, місцевого рівнів; Проблеми й перспективи туристичної політики в контексті сучасних викликів.
Рекомендована та необхідна література
Кіптенко В.К., Мотузенко О.О. Науково-практичні засади управління переходом до сталого туризму в Україні. Географія та туризм. Вип.64. 2021 - С.11-21; Туристична політика зарубіжних країн: підручник/кол. авт.: за ред. А.Ю. Парфіненка. – Х.: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2016. – 220с.; Кіптенко В. Імператив сталості: виклики формування політки розвитку гастрономічного туризму в Україні. Розвиток гастрономічного туризму: стан, виклики та перспектива імплементації Європейського досвіду, 2019. – С. 21-23
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, завдання для самостійної роботи
Методи та критерії оцінювання
Українською
Опитування (тест): 5/25 балів;
Захист виконаних завдань на практичних заняттях (виступ, презентація, обговорення): 15/25 балів;
Завдання для самостійної роботи: 15/25;
Захист індивідуального дослідного завдання: 15/25;
Заліковий тест*: 10/40;
Підсумкове оцінювання у формі заліку становить сумарну кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів), яка визначається як сума балів отримана впродовж семестру з урахуванням захисту індивідуального дослідного завдання. * Заліковий тест проводиться для здобувачів, які протягом семестру не набрали мінімально-залікової кількості балів (60 балів)
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вікторія
Костянтинівна
Кіптенко
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географічний факультет
Ірина
Геннадіївна
Хільчевська
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Країнознавства та туризму
Географічний факультет