Організація транспортного обслуговування в туризмі

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Організація транспортного обслуговування в туризмі
Код дисципліни
ННД.28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР6. Застосовувати у практичній діяльності принципи і методи організації та технології обслуговування туристів. ПР9. Організовувати процес обслуговування споживачів туристичних послуг на основі використання сучасних інформаційних, комунікаційних і сервісних технологій та дотримання стандартів якості і норм безпеки. ПР10. Розуміти принципи, процеси і технології організації роботи суб'єкта туристичного бізнесу та окремих його підсистем (адміністративно- управлінська, соціальнопсихологічна, економічна, техніко-технологічна). ПР26. Передбачати наслідки своєї підприємницької діяльності
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Основи туризмознавства», «Міжнародні організації», «Туристичне країнознавство», «Організація екскурсійних послуг». 2. Вміти: застосовувати знання про організацію сучасних алгоритмів транспортного обслуговування в туризмі при вирішенні завдань у туристичній діяльності; орієнтуватися в питаннях створення й просування транспортної складової туристичної послуги у глобальній мережі Інтернет, використовувати глобальні дистрибуційні системи. 3. Володіти елементарними навичками створення туристичної послуги; працювати в системах бронювання; знаннями мережевих програмних додатків.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних та методологічних засад транспортного обслуговування в туризмі, його сутність, структура; основним концепціям та стратегіям в управлінні транспортного обслуговування в туризмі. Висвітлює питання сучасного стану і тенденції розвитку транспорту; дає уявлення про основні види транспорту в розрізі управління туристичним бізнесом, інформаційної підтримки прийняття управлінських рішень. Дана дисципліна покликана показати об’єктивність та необхідність впровадження сучасних транспортних систем в туристичній діяльності в Україні та на міжнародному рівні в умовах глобалізації, за умов відстоювання національних інтересів, враховуючи програмні комплекси управління транспортом.
Рекомендована та необхідна література
1. Аріон О.В. Організація транспортного обслуговування туристів: Навчальний посібник / О.В.Аріон. – К.: Альтерпрес, 2008. – 192 с. 2. Бабарицька В.К., Малиновська О. Ю. Менеджмент туризму. Туроперейтинг. Понятійно-термінологічні основи, сервісне забезпечення турпродукту: Навчальний посібник. — К.: Альтерпрес, 2004. — 288 с. 3. Дудник І.М.Транспортна географія. Підручник. – К.: НАУ, 2016.- 288 с. 4. Сировець С.Ю. Навчально-методичний комплекс «Методи регіональних досліджень в туризмі». К.: «Альфа-ПІК», 2017. – 40 с. 5. Сировець С.Ю. Навчально-методичний комплекс «Методи дослідження міжнародного туризму». К.: «Альфа-ПІК» 2019. – 60 с. 6. Смирнов І.Г. Логістика туризму: навчальний посібник / І.Г. Смирнов – К.: Знання, 2009. – 444с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, аналітична доповідь
Методи та критерії оцінювання
На лекціях та практичних роботах для виявлення рівня засвоєння відповідних знань впродовж семестру проводяться бліц опитування та експрес-тести, які у підсумку формують до 10% оцінки. Кожна практична робота оцінюється в 2,5 бали, які сумуються у підсумкові 20%. Практичні роботи, які подаються невчасно зараховуються (за умови їх виконання більш, ніж на 60%) як обов’язкова умова допуску до заліку, але оцінка за них не виставляється. Підсумкова контрольна робота у формі тестів та відкритих запитань, яка покликана виявити знання і вміння отримані при опануванні матеріалу курсу. - Участь в обговореннях актуальних питань, пов’язаних із теоретичними та прикладними проблемами дисципліни (до 5 балів підсумкової оцінки); - презентації індивідуальних досліджень. Оцінювання презентації: - змістовна частина і розкриття теми – до 5 балів; - мультимедійна складова і подача результатів дослідження – до 3 балів; - відповіді на запитання – до 2 балів.
Мова викладання
Українська