Зимова навчальна професійно-орієнтована практика (музейна)

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Зимова навчальна професійно-орієнтована практика (музейна)
Код дисципліни
ННД.19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПР10. Розуміти принципи, процеси і технології організації роботи суб'єкта туристичного бізнесу та окремих його підсистем (адміністративно-управлінська, соціальнопсихологічна, економічна, техніко- технологічна). ПР17. Управляти своїм навчанням з метою самореалізації в професійній туристичній сфері. ПР20. Виявляти проблемні ситуації і пропонувати шляхи їх розв'язання. ПР21. Приймати обґрунтовані рішення та нести відповідальність за результати своєї професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Основи туризмознавства», «Вступ до університетських студій», «Туристичне країнознавство», «Туристичне краєзнавство», «Основи організації наукових досліджень в туризмознавстві», «Організація екскурсійних послуг», «Інформаційні технології в туризмі , «Музейний туризм»/«Музеї світу і туризм». Успішне проходження «Навчальної практики з туристичного орієнтування та краєзнавства». 2. Знання теоретичних основ: Знати сутність музею як інституту соціальної пам'яті, наукової установи, туристичного ресурсу, складової індустрії туризму; класифікацію музеїв; музейний туризм як різновид культурного туризму; особливості його розвитку в Україні, різних регіонах і країнах світу. Вміти здійснювати комплексний аналіз діяльності музею, оцінювати ступінь його залучення до сфери туризму. 3. Володіти елементарними навичками визначення шляхів просування музею на туристичний ринок.
Зміст навчальної дисципліни
Зимова навчальна професійно-орієнтована практика (музейна) для студентів спеціальності «Туризм» проходить у м. Києві і триває два тижні. Вона передбачає відвідування музеїв різних профілів, участь у музейних екскурсіях, ознайомлення з інформацією щодо музеїв з інших джерел. В її ході здійснюється комплексне дослідження музеїв з метою оцінки сучасного і перспективного залучення до сфери туризму, а також передбачається розробка екскурсійного маршруту музеями столиці України.
Рекомендована та необхідна література
1. Бабарицька В., Короткова А., Малиновська О. Екскурсознавство і музеєзнавство: Навч. посіб. - К.: Альтерпрес, 2007. - 464 с. 2. Вільчинський А. Музейний туризм в аспекті розвитку туристичного потенціалу в межах Тернопільського Придністров'я // Рекреаційна географія і туризм. Наукові записки. - 2012. -No1. - С. 170-174. 3. Любіцева О. О., Шпарага Т.І. Музейний туризм: навч. посіб. – К., 2021. – 150 с. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://geo.knu.ua/images/doc_file/navch_lit/Libizeva_Schparaga_Museiniy_tur.pdf. 4. Мазурик З.В. Туризм як виклик для музеїв/ Мазурик З.В. - Вісник ДІТБ. Сер. «Економіка, організація і управління підприємствами» (в туристичній сфері). - 2006. - No10. - С. 235-238. 5. Рутинський М.Й., Стецюк О.В. Музеєзнавство: Навч. посіб. - К.: Знання, 2008. - 428 с. 6. 100 Plus beaux musées du monde : Les trésors de l'humanité à travers les cinq continents (Französisch). - Gebundenes Buch von Hans-Joachim Neubert, Winfried Maass. - Gründ, 2007. - 208 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота, групові та індивідуальні консультації, екскурсія, спостереження, дискусія, проходження пробного екскурсійного маршруту, настановне заняття
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за відвідуванням музеїв, складанням паспортів, підготовкою презентацій, усним опитуванням, розробкою екскурсійного маршруту, підготовкою та захистом заключного звіту. Передбачається як індивідуальне, так і групове виконання завдань. Проміжний контроль відбувається у формі усного опитування після відвідування музею кожного профілю, підготовки його паспорту та презентації, а також розробки маршруту екскурсії. Підсумкове оцінювання у формі диференційованого заліку виставляється за результатами проміжного контролю, на основі захисту звітів бригадами, опитування за окремими темами, а також спостережень викладача за характером індивідуальної та колективної роботи студентів. Оцінка повідомляється в останній день практики.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Іліодорівна Шпарага
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет