Природничотуристичні атракції Світу

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Природничотуристичні атракції Світу
Код дисципліни
ВБ 2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР03. Пояснювати особливості організації географічного простору залежно від рельєфу, сучасного та давнього геоморфогенезу території. ПР05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук, зокрема для вирішення завдань геоморфології, палеогеографії та природопізнавального туризму. ПР10. Знати цілі сталого розвитку та можливості для їх досягнення у професійній сфері геоморфології та природопізнавального туризму в тому числі в Україні. ПР12. Застосовувати навички продуктивного спілкування зі споживачами природничо-туристичних послуг. ПР13. Використовувати польові та лабораторні методи дослідження для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки рельєфу а також для оцінювання природничотуристичного потенціалу території.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких загальноосвітніх дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія», «Вступ до фаху», «Фізична географія материків та океанів», «Еволюція біосфери Землі». 2) знання загальних фізико-географічних закономірностей материків та океанів. 3) володіння навичками роботи з інтернет-джерелами, аналізу картографічних матеріалів різного змісту та роботи із сервісом Google Earth.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна складається з двох частин. Перша присвячена огляду різноманіття природничотуристичних атракцій Світу як за генезисом, так і за формами організації їх простору; функціонування Світової та Європейської мережі геопарків, а також аналізу місця природопізнавальних атракцій у Світовій спадщині ЮНЕСКО, що надає їм найвищого статусу унікальної цінності. Друга частина – має на меті всебічний аналіз природопізнавальної цінності атракцій - представників окремих генетичних категорій. Знання з дисципліни мають важливе світоглядне значення для майбутніх фахівців, що здобувають освіту за даною освітньою програмою, оскільки дають їм змогу зрозуміти причини нерівномірного розподілу природних атракцій у світовому масштабі та масштабі окремих материків, їх різний статус та природничотуристичний потенціал.
Рекомендована та необхідна література
1. Смаль І.В. Туристичні ресурси Світу. Ніжин, 2010. – 336 с. https://tourlib.net/books_ukr/smal.htm 2. Нємєц Кулєшова Соколенко Туристсько-рекреаційні регіони Світу: навч.-метод. Посібник. Харків, 2016. – 102 с. http://ekhnuir.univer.kharkov.ua/handle/123456789/11926 3. Зінько Ю. В. Європейський досвід розвитку геотуризму / Ю. В. Зінько, М. Б. Іваник, О. М. Шевчук // Географія та туризм. - 2010. - Вип. 8. - С. 13-23. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gt_2010_8_6. 4. Шевчук О. Геопарки як форма збереження геоспадщини, розвитку геоосвіти та геотуризму [Електронний ресурс] / О. Шевчук // Вісник Львівського університету. Серія географічна. - 2010. - Вип. 38. - С. 357-370. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VLNU_Geograf_2010_38_43 5. Стафійчук, В. І. Туристичне країнознавство, туристичні ресурси світу. Європа, Азія, Австралія та Океанія : навч. посіб. / В. І. Стафійчук, О. Ю. Малиновська. – К. : Альтерпрес, 2009. – 427 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, курсова робота
Методи та критерії оцінювання
Виступ на семінарі, тестове опитування, оцінювання курсової роботи. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 29 балів.Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів або не склали курсову роботу до складання іспиту не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску – 31 бал.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Михайлівна Погорільчук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет