Інженерно-геоморфологічна оцінка, інженерна підготовка та захист території

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Інженерно-геоморфологічна оцінка, інженерна підготовка та захист території
Код дисципліни
ОК 35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю. ПР10. Аналізувати склад і будову педосфери на різних просторово-часових масштабах. ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін «Геологія», «Гідрологія», «Геоморфологія», «Літолого-петрографічна основа рельєфу», «Пошукова, інженерна та екологічна геоморфологія», «Методи геоморфологічних досліджень», «Методологія просторового планування»; 2) навички польових досліджень рельєфу та геологічної будови території, вільне користування ГІС.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна синтезує теорію, методику і практику геоморфологічної та інженерно-будівельної оцінки території з нормативними джерелами щодо розробки відповідних містобудівних проектів та планування заходів її інженерного захисту від несприятливих природних та антропогенних чинників і процесів.
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю, Лаврук Т.М., Олещенко А.В., Тимуляк Л.М. Просторове та ландшафтне планування. Навчальний посібник. К.: Логос, 2019, 175 с. 2. Ваганов, І. І. Інженерна геологія та охорона навколишнього середовища : навчальний посібник / І. І. Ваганов, І. В. Маєвська, М. М. Попович. – Вінниця : ВНТУ, 2014. – 267 с. 3. Гошовський С.В., Рудько Г.І., Преснер Б.М. Екологічна безпека техноприродних геосистем у зв’язку з катастрофічним розвитком геологічних процесів. – К., ЗАТ «Ничлава», 2002. 4. Стецюк В.В., Рудько Г.І. Екологічна геоморфологія та охорона надр: Навчальний посібник – Київ, Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2004. – 191 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі; виконання практичних та самостійних завдань. Максимальна кількість балів на заліку– 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 27 бали. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску – 33 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Володимир Васильович Стецюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет