Соціально-політичні основи земельних відносин

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Соціально-політичні основи земельних відносин
Код дисципліни
ОК 24
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю. ПР02. Використовувати усно і письмово професійну українську мову. ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення. ПР14. Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі наук про Землю, зокрема у питаннях ґрунтознавства, управління земельними ресурсами та територіального планування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває теоретичні, нормативні засади, історію та сучасні реалії формування земельних відносин в Україні, зокрема, гарантії реалізації прав власності на земельні ділянки, обов'язки землевласників, категорії земель та їх функціональне призначення, основи землеустрою територіальної громади та основи управління земельними ресурсами. Дана навчальна дисципліна є обов'язковою компонентою комплексної підготовки освітньої програми «Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування», галузі знань 10 Природничі науки, спеціальність 103 Науки про Землю.
Рекомендована та необхідна література
1. Земельний кодекс України.https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#Text 2. Цивільний кодекс України. Відомості Верховної Ради України, 2003, No 40-44, ст. 356. 3. Указ Президента України «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» від 15.10.2020 No 449/2020. 4. Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» від 16.11. 2020 р., No 1113. 5. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 28.04.2021, No 1423-ІХ.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, захист практичних робіт, контрольні тестові опитування. Максимальна кількість балівна заліку– 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 бали. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Юрійович Бортник
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет