Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК 20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю. Р05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження. Р13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння знаннями, вміннями та навичками, передбаченими стандартом середньої освіти з дисциплін «Історія України», «Українська мова та література», «Всесвітня історія», «Зарубіжна література».
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення курсу передбачає опанування здобувачем вищої освіти ряду загальних компетентностей, достатніх для досягнення мети та основних завдань цієї програми, а також достатніх для виконання професійних обов’язків за обраною спеціальністю. Формування спеціальних компетентностей в межах навчального курсу «Українська та зарубіжна культура» не передбачається. Програмні компетентності класифіковані на такі групи як: філософсько-культурологічні, дослідницькі, комунікативні, управлінські, етичні компетентності. Завдяки вивченню навчальної дисципліни «Українська та зарубіжна культура» студенти набувають компетентність розуміння контексту виникнення тих чи інших явищ, феноменів, процесів у сфері культури, орієнтуються у варіативності семантики таких багатозначних понять як: «культура», «етнос», «народ», «нація», «національна культура» і т. ін., порівнюють законопроекти та нормотворчі ініціативи, які регламентують законодавчу сферу розвитку української культури, опановують основні принципи і закономірності розвитку зарубіжної та української культури.
Рекомендована та необхідна література
1. Грицак Я.Й. Нарис історії України: формування модерної Української нації ХІХ – ХХ століття. – К.: «Генеза», 1996. – 360 с. Режим доступу: http://history.franko.lviv.ua/PDF%20Final/Grycak.pdf 2. Історія світової культури: Навч. посіб. / Керівник авт. колективу Л.Т.Левчук. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 400 с. Режим доступу: http://shron1.chtyvo.org.ua/Levchuk_Larysa/Istoria_svitovoi_kultury.pdf 3. Історія світової культури. Культурні регіони: Навч. посібник / Л.Т.Левчук, В.С.Гриценко, В.В. Єфименко; [та ін.] – 3-є вид., перероб. і доп. – Київ: Либідь, 2000. – 519 с. Режим доступу: http://194.44.152.155/elib/local/sk636377.pdf 4. Історія української культури. За загальною редакцією Івана Крип’якевича. Київ – 2002 (за виданням 1937 року)- http://litopys.org.ua/krypcult/krcult.htm 5. Історія української культури. У 5 томах. – К.: Наукова думка, 2000-2009. Режим доступу: http://litopys.org.ua/istkult2/ikult2.htm
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Письмова робота, усні доповіді, презентація самостійного дослідження. Підсумковий контроль – максимум 20 балів. Здійснюється у формі заліку у письмовій формі (тест) на останньому тижні семестру. Умовою допуску до заліку є виконання студентом практичних завдань і творчої роботи із сумарною оцінкою не менше 40 балів. Студенти, які за всіма успішно складеними формами контролю набрали менше 60 балів, для підвищення оцінки до 60 балів отримують можливість написати додаткову контрольну роботу та досклаcти домашні завдання.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет