Основні механізми захисту прав людини в сучасній державі

Освітня програма: Приватне та публічне право ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Основні механізми захисту прав людини в сучасній державі
Код дисципліни
ВКС.5.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН 1.Знати: 1.Заг. положення про права людини, визначати сутність прав людини, визначати «покоління» прав людини та їх принципові відмінності; заг. характеристики Статуту ООН, Заг. декларації прав людини 1948 р., Міжнар. пакту про громад. та політ. права 1966 р., Міжнар. пакту про екон.і, соц. та культ. права 1966 р. 2.Особливості діял-сті органів, що займаються захистом прав людини в системі ООН. 2.Вміти: 1.Передбачати прав.позиції стосовно звернень до Європ. суду з прав людини та сприяти виконанню його рішень в Україні, Європ. соц. хартії, діяльності ОБСЄ в ділянці захисту прав людини. РН 3.Володіти держ. мовою, правничою термінологією. Обґрунтовувати свої позиції щодо механізмів захисту прав людини в Україні. Брати участь у фахових дискусіях, формулювати висновки щодо змісту та значення осн. міжнар. та європ. стандартів захисту прав людини... РН 4.Аналізувати інформацію з першоджерел, оцінювати її з точки зору наступності та новизни,використ. суч. інф. технології і бази даних ...
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні міжнар.-правові акти, що складають першооснову конкретної галузі міжнар. публ. права, відповідні положення конвенцій, інших міжнар. договорів, прецедентів, практику міжнар. судів; теорет. розробки у сфері міжнар. права прав людини та розвитку його як галузі; перелік, структуру, компетенцію міжнар. органів та організацій... 2. Вміти аналізувати правотворчу та правозастосовчу міжнар. і націон. практику; поважати, дотримуватися і правильно застосовувати норми міжнар. права в правозастосовчій практиці; аналізувати норми міжнар. угод, проводити порівняння з нормами чинного законодавства України, давати правову експертизу міжнар. угод України; працювати з міжнар. договорами та іншими міжнар. актами, правильно тлумачити їх стосовно конкретних ситуацій міжнар. життя. 3. Володіти елементарними навичками з аналізу та застосування міжнар.-правових актів універс. та регіон. характеру в аспекті відображення у них стандартів захисту прав людини.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст НД окреслений двома змістовими модулями: М 1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ - теми 1-3 (1. Природа та сутність прав людини. Захист прав людини в діяльності ООН; 2. Органи, що займаються захистом прав людини в системі ООН; 3. Регіональні системи захисту прав людини); М 2. ОСОБЛИВОСТІ ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПРАВ ЛЮДИНИ - теми 4-5 ( 4. Міжнародно-правові акти, що стосуються окремих категорій прав; 5. Міжнародний захист окремих категорій та груп осіб).
Рекомендована та необхідна література
1.Аббакумова Д. В. Щодо контрольних механізмів захисту прав людини в межах Ради Європи / Д. В. Аббакумова // Актуальніпроблеми сучасного міжнар. права: зб. наук. ст. за матер. І Харк. міжнар.– прав. читань..., Х., 27.11.2015 р.: у 2 ч. / редкол.: А.П. Гетьман, І.В. Яковюк, В І. Самощенко та ін. – Х.: Право, 2015. 2. Анакіна Т. М. Співробітництво Європейського Союзу з сусідніми державами /Т М. Анакіна//Юрид. осінь 2011 р.: зб. тез доп. ... (9.11.2011 р.).– Х., 2011.– С. 34–37. 3. Анакіна Т.М. Прецедентні рішення Суду Європейських співтовариств у становленні правопорядку ЄС//Підприєм- ництво, госп-во і право.– 2008.– No 2.– С. 49–52. 4.Право Європейського Союзу: підр./М.Р. Аракелян, М.Д. Василенко.– О.:Фенікс, 2012–390 с. 5. Беззубченко О.А. Оцінка перспектив розвитку між- регіон. торг.-екон. зв’язків України з країнами ЄС /О.А. Беззубченко, Я.О. Хоцька//Вісник МДУ. Сер.: Економіка.– Маріуполь: МДУ, 2016.–Вип. 12.–С.125–134.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, доповіді, індивідуальні творчі завдання, тестові завдання.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, тестування, колоквіум, підготовка та презентація доповіді га задану тематику, виконання, презентація та захист індивідуального творчого завдання, модульні контрольні роботи. Результат навчання здобувача оцінюється за єдиною 100-бальною шкалою. Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. Семестровий контроль оцінюється у 36-60 балів. Підсумкове оцінювання: залік - 24-40 балів. За результатами заліку та роботи упродовж вивчення дисципліни здобувачу освіти виставляється оцінка за шкалою відповідності: зараховано - 60-100, не зараховано - 0-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Степанівна Лотюк
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти