Основи супутникових технологій_4 сем.
Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Основи супутникових технологій_4 сем.
Код дисципліни
ОК 21.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Ознайомлення з загальними принципами побудови і функціонування глобальних супутникових систем позиціонування, вивчення засобів і методів сучасних геодезичних вимірів за допомогою глобальних супутникових систем позиціонування і порядку їхнього застосування в знімальних роботах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів: «Топографія з основами геодезії», «Вступ до геоінформатики». «Основи оптико-електроніки», «Топографічні зйомки».
2.Знання теоретичних та практичних основ геодезії, фізики радіохвиль, геоінформаційних систем і технологій.
3.Володіння навичками роботи в програмному середовищі ArcGIS.
Зміст навчальної дисципліни
Курс складається з двох змістових модулів.
Перший присвячений вивченню теоретичних засад побудови і функціонування глобальних супутникових систем позиціонування і навігації, систем координат, що використовуються в супутникових системах позиціонування, факторів, що впливають на точність геодезичних вимірів супутниковими методами.
Другий – безпосередньо механізму здійснення геодезичних вимірів сучасними супутниковими геодезичними приладами, особливостям функціонування глобальних супутникових систем позиціонування GPS і ГЛОНАСС та Galileo при застосуванні для вирішення геодезичних задач, порядку створення геодезичних мереж супутниковими методами.
Дисципліна «Основи супутникових технологій» є однією з базових дисциплін практичного спрямування, яка формує навички створення геодезичних мереж супутниковими методами.
Рекомендована та необхідна література
1.Бабак В. П., Конін В. В., Харченко В. П. Супутникова радіонавігація.– К.: Техніка, 2004. – 328 с.
2.Військова топографія: підручник / О. Г. Міхно, С. Г. Шмаль та ін.– К.: ДП "Київська військово-картографічна фабрика", 2012. – 504 с., видання 4-те, перероблене та доповнене, гриф наданий МОН.
3.Гофман-Велленгоф Б., Ліхтенеггер Г., Коллінз Д. Глобальна система визначення місцеположення (GPS): теорія і практика. – К.: Наукова думка. 1996. – 278 с.
4.Інерціально-супутникові навігаційні системи / Микола Філяшкін, Віктор Рогожин, Андрій Скрипець, Тетяна Лукінова. – К.: НАУ-друк, 2009. – 272 с.
5.Конін В. В., Харченко В. П. Системи супутникової радіонавігації.– К.: Холтех, 2010. – 520 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено 2 змістових навчальні модулі. Заняття проводяться у вигляді лекцій та лабораторних робіт. Завершується дисципліна – екзаменом (у 4-му семестрі).
Упродовж семестру, після завершення першого змістового модулю проводиться тематична письмова тестова робота. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених пунктами 2.1 – 2.4, студенти під час лабораторних занять демонструють результати своєї роботи та демонструють набуті навички.
Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою).
Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів.
Методи та критерії оцінювання
Максимальна кількість балів на іспиті - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит).
Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання іспиту не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів.
Студент допускається до іспиту за умови виконання всіх передбачених планом лабораторних робіт.
За роботи, подані не в зазначений термін, віднімається по 2 бали за кожен день прострочки.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олексій
Григорович
Міхно
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет