Топографія з основами геодезії_1 сем.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Топографія з основами геодезії_1 сем.
Код дисципліни
ОК 7.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Знати основні положення створення та оновлення топографічних планів масштабів 1:500 – 1:5000. Знати теоретичні основи геодезії, топографічного картографування, складання та оновлення карт ПР02. Знати основні методи виконання топографо-геодезичних робіт ПР02 ПР13. 2. Вміти створювати геодезичну основу для проведення різних робіт просторового характеру ПР02 ПР13. 3. Демонструвати навички та здатність використовувати відповідне програмне забезпечення для оброблення геодезичної інформації ПР02 ПР13. 4. Демонструвати здатність вчитися і бути сучасно навченим, демонструвати визначеність і наполегливість щодо поставлених завдань і взятих обов’язківПР02 ПР13.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання шкільного курсу географії на рівні ЗНО.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни надає відомості про топографічні карти як спосіб зображення поверхні Землі, що відзначається високим ступенем повноти змісту, достовірності і точності. Студенти під час вивчення дисципліни ознайомлюються з методами створення топографічних карт та їх застосування для потреб науки і практики. Дисципліна розглядає методику виконання кутових та лінійних вимірювань в теодолітних ходах, зрівнювання і обчислення координат та висот пунктів, виконання топографічної зйомки та складання великомасштабного топографічного плану місцевості. Набуті навички сприяють успішному проходженню студентами навчальної і виробничої практик. Програма навчальної дисципліни складається з 4-х змістових модулів.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондаренко Е. Л. Топографія з основами геодезії / Е. Л. Бондаренко // Методичні вказівки до виконання практичних робіт для студентів географічного факультету. – К., 2019. – 55 с. 2. Топографія з основами геодезії: підручник / А. П. Божок, В. Д. Барановський, В.В. Білоус та ін.; за ред. А. П. Божок, А. М. Молочка. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2009. – 304 с. 3. Топографія з основами геодезії: Підручник / А. П. Божок, В. Д. Барановський, К. І. Дрич та ін. / За ред. А.П. Божок. – К.: Вища школа, 1995. – 275 с. 4. Гончаренко О. С. Топографія з основами геодезії. Навчально-методичний посібник до виконання практичних робіт. К.: КНУ ім. Тараса Шевченка, 2021. – 42 с. http://geo.univ.kiev.ua/uk/studentam/navchalni-materiali.html Найменування додано під час пролонгування програми на 21/22 навчальний рік.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторні та самостійні роботи, тест, звіт по лабораторній роботі, захист робіт та звіт по лабораторній роботі, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання лабораторних, самостійних, модульних контрольних робіт, заліку та іспиту. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні наступна: - оцінювання за перший семестр: 1. Модульна контрольна робота 1:– 10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2:– 10 балів. 3. Лабораторні роботи:– 30 балів. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет