КОМП'ЮТЕРНА ГРАФІКА

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
КОМП'ЮТЕРНА ГРАФІКА
Код дисципліни
ОК 26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 7. Виконувати обстеження і вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно- вишукувальні роботи при виконанні професійних завдань з геодезії та землеустрою. ПР 10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою. ПР 11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти. ПР 13. Планувати і виконувати геодезичні, топографічні та кадастрові знімання, опрацьовувати отримані результати у геоінформаційних системах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи картографічного креслення та комп'ютерної графіки; 2. Вміти на початкову рівні користуватися графічним редактором Adobe Illustrator СS6; 3. Володіти елементарними навичками у викреслюванні картографічних знаків до різних типів географічних карт як за допомогою традиційних засобів так і комп’ютерних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
„Комп'ютерна графіка” - наукова дисципліна, що розробляє технології створення, обробки та візуалізації географічних даних засобами обчислювальної техніки. Даний курс досліджує використання різних видів графіки (фрактальної, растрової, векторної та тривимірної) для графічного представлення інформації. Розглядає побудову топографічних знаків за допомогою графічного редактора. Враховуючи, що важливим зображувальним засобом є колір, зміст курсу широко використовує дані кольорознавства, а також вивчаються способи побудови рельєфу різними способами, в тому числі за допомогою комп’ютерних технологій. Курс повинен навчити студентів конкретним практичним прийомам використання технічної і художньої графіки, оформлення штрихових і кольорових оригіналів карт. Дисципліна складається з двох змістових модулів. Перший модуль присвячено ознайомленню студентів із видами комп’ютерної графіки та із представленням графічної інформації в Adobe Illustrator СS6. Другий – зосереджено увагу на розкритті сутності зображення рельєфу за допомогою світлотіні та комп’ютерних технологій.
Рекомендована та необхідна література
Дудун Т. В., Курач Т. М., Тітова С. В. Картографічне креслення та комп’ютерний дизайн. – К.: ВГЛ «Обрії», 2012. – 253 с. Л.Д.Машенцева, Л.Е.Осауленко, Г.А.Первухин. Картографическое черчение и оформление карт. – К.: Вища шк. Головное изд-во, 1986. – 176 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і заліку 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є відпрацювання всіх лабораторних робіт і модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Володимирівна Дудун
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет