КОМПЛЕКСНА НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА ФАХОВОГО СПРЯМУВАННЯ
Освітня програма: Геодезія та землеустрій
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
КОМПЛЕКСНА НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА ФАХОВОГО СПРЯМУВАННЯ
Код дисципліни
ОК 35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соці- ально-економічних наук при виконанні завдань геодезії та земле- устрою.
ПР9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техноген- ного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та земле- устрою
ПР11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польо- ві і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна практика з ґрунтознавства має своїм основним завданням закріплення і засто- сування на практиці теоретичних знань, отриманих в університеті, на основі ознайомлення студентів із властивостями та особливостями різновидів природних ґрунтових тіл. Метою навчальної топографічної практики є закріплення та поглиблення теоретичних знань та практичних навичок роботи з геодезичними приладами, одержаних студентами під час вивчення ними курсу «Топографії з основами геодезії»; набуття практичних навичок виконання комплексу польових геодезичних робіт при розвитку знімальних мереж, камеральної математичної обробки результатів польових геодезичних вимірювань, освоєння методики топографічного (тахеометричного) знімання та складання оригіналу топографічного плану місцевості в масштабах 1:500 - 1:1000.
Зміст навчальної дисципліни
Мета практики з ґрунтознавства – в процесі польових досліджень закріпити та поглибити теоретичні знання, здобуті студентами під час аудиторних занять з ґрунтознавства, навчитись застосовувати отримані знання при проведенні самостійних ґрунтознавчих досліджень та оволодіти елементар- ними прийомами проведення польових ґрунтознавчих досліджень. Метою практики з топографії є закріплення та поглиблення теоретичних знань та практичних навичок роботи з геодезичними приладами, одержаних студентами під час вивчення ними курсу «Топографії з основами геодезії»; набуття практичних навичок виконання комплексу польових геодезичних робіт при розвитку знімальних мереж, камеральної математичної обробки результатів польових геодезичних вимірювань, освоєння методики топографічно- го (тахеометричного) знімання та складання оригіналу топографічного плану місцевості в масштабах 1:500 - 1:1000.
Рекомендована та необхідна література
1. Топографія з основами геодезії: Підручник / За ред. А.П. Божок, А.М. Молочка. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. - 304 с.
2. Топографія з основами геодезії: Підручник / А.П. Божок, В.Д. Барановський, К.І. Дрич та ін. / За ред. А.П. Божок. - К.: Вища школа, 1995. - 275 с
3. Геодезія. Ч.І. / За ред. С.Г. Могильного, С.П. Войтенка. – Донецьк: ТОВ Дон.ДТУ "Унітех", 2003. – 458 с.
4. Ґрунти України: властивості, генезис, менеджмент родючості. Навчальний посібник / За ред. В.І. Купчика. – К.: Кон- дор, 2010. – 414 с.
5. Ґрунтознавство з основами геології: Підручник / Назаренко І.І., Польчина С.М., Дмитрук Ю.М., Смага І.С., Нікорич В.А. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2006. – 504 с.
6. Практикум з ґрунтознавства: Навчальний посібник / За ред. Д.Г. Тихоненка. – Х.: Майдан, 2009. – 448 с.
7. Публічна кадастрова карта України. – Режим доступу: https://map.land.gov.ua/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання навчальної топографічної практики включає закріплення вивчених теоретичних положень і практичних навичок, одержаних впродовж навчального року, та набуття практичного досвіду проведення геодезичних робіт. Останнє полягає у виконанні комплексу топографо-геодезичних робіт, які здійснюються для отримання топографічного плану в масштабі 1:500 (1:1000) на чистій основі. Програмою практики передбачено проведення підготовчих робіт, виконання кутових і лінійних вимірювань при прокладанні теодолітних ходів, вирівнювання і обчислення планових координат пунктів геодезичного обґрунтування, прокладанні ходів технічного нівелювання, вирівнювання і обчислення висот пунктів теодолітних ходів, тахеометричного знімання території, складання великомасштабного плану за матеріалами топографічного знімання. Після закінчення терміну практики з ґрунтознавства студенти звітують про виконання програми та індивідуального завдання.
Методи та критерії оцінювання
Студенти, які виконали всі завдання згідно програми практики, оформили відповідно до вимог звіт з практики, додатки та топографічний план допускаються до захисту звіту та заліку в останній день практики. Залік є підведенням підсумків роботи кожного студента під час проходження практики, визначення рівня здобутих ним знань і навичок та проводиться у виді побригадно-індивідуального захисту звіту за результатами практики кожним студентом. Оцінювання знань, умінь і практичних навичок студентів на заліку здійснюється за 100-бальною шкалою з наступним переведенням її в традиційну оцінку для фіксації у звітних документах
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександр
Степанович
Гончаренко
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Микола
Анатолійович
Молочко
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Сергій
Петрович
Дорошкевич
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет