Харчування при ендокринних розладах

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Харчування при ендокринних розладах
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Уміння скласти прогноз здоров’я людини в залежності від його вихідного рівня та спроектувати відповідну програму. Знання гігієнічних основ раціонального харчування. Знання концепцій сучасної гігієни харчування та дієтології. Знання принципів та етапів побудови раціонального харчування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Цитологія і гістологія людини», «Фізіологія людини», «Анатомія людини», «Молекулярної біології», «Медичної хімії», «Педіатрія з оцінкою результатів досліджень», «Внутрішні хвороби з оцінкою результатів дослідження». 2. Вміння самостійно застосовувати знання із цитологія і гістологія людини, фізіології та анатомії людини, молекулярної біології та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом навчальної дисципліни є вивчення особливостей обміну речовин та біохімічних процесів у пацієнтів з різними проблемами ендокринної системи, принципи клініко-лабораторної діагностики, забезпечення нутрієнтами, мікроелементами та застосування сучасних принципів нутріціології та дієтотерапії в корекції харчування. Оволодіти навиками розробки принципів дієтотерапії та дієтопрофілактики, розробки індивідуалізованого меню з урахуванням особливостей перебігу ендокринного захворювання, коморбідних станів, наявності ускладнень та інш. Харчування при ендокринних розладах як навчальна дисципліна ґрунтується на вивченні студентами медичної біології, медичної хімії, біологічної та біоорганічної хімії, морфологічних дисциплін, анатомії, гістології, фізіології й інтегрується з цими дисциплінами.
Рекомендована та необхідна література
1. Майданник В.Г., Бутиліна О.В. Клінічна діагностика в педіатрії.- К., Дорадо-Друк, 2012.- 286 с. 2. Фалалєєва Т.М. Дієтологія. 2021 3. Ендокринологія. Підручник / За ред. П.М. Боднара. - Вінниця: Нова Книга, 2013. - 480 с. 4. Ендокринологія. Підручник / За ред. А.С. Єфімова. - К.: Вища школа, 2004. - 495 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: тестові контрольні роботи, клінічні задачі з обговоренням (на кожному лабораторному занятті), презентація з сучасних проблем (1студент на кожному лабораторному занятті один раз за семестр), усні відповіді (на кожному лабораторному занятті), ситуаційний клінічний кейс (на кожному лабораторному занятті робота у групі по 2-3 студенти). Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”