Основи статистичного аналізу

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Основи статистичного аналізу
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР15. Уміння використовувати методи опитування та анкетування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисципліни «Медична та біологічна фізика» та базового шкільного рівня математики, фізики та біології. Вміння самостійно застосовувати знання із курсу фізики, математики, фізіології людини, та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науково-метричними базами даних та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками порівняльного та системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Основи статистичного аналізу»є складовою програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр» за освітньою програмою «Дієтологія». «Основи статистичного аналізу» є вибірковою дисципліною, яка виникла на стику сучасних комп’ютерних та інформаційних технологій, інтегрованих у сучасну медичну практику. В межах цього курсу формуються уявлення про основні принципи побудови комп’ютерних систем медичного функціонального призначення та інформаційних технологій, використання засобів статистики для розв’язання різних задач. Окремо приділяється увага питанню основних методів математичного моделювання, використовуваних в медицині.
Рекомендована та необхідна література
Біостатистика /Заг.редВ.Ф.Москаленко/ Підручник. -Київ, «Книга плюс», -2009, -184с. Мінцер О.П., Вороненко Ю.П., Власов В.В. Оброблення клінічних і експериментальних даних у медицині.- К.: Вища школа, 2003.- 350 с. Основи доказової медицини / За ред. М.П.Скакун — Тернопіль: Укрмедкнига, 2005. — 244 с. Основи інформаційних технологій в системі охорони здоров’я. Обробка та аналіз медичних даних / за ред. І.І. Хаїмзона. – Вінниця: ФОП «Корзун Д.Ю.», 2011. – 205 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, консультації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, реферативні роботи за темами (2 шт.), усні відповіді та доповнення на заняттях. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”