Гормональна регуляція метаболізму

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Гормональна регуляція метаболізму
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Описувати механізми функціонування гормонів та гормоноподібних речовин та їх регуляцію; описувати і характеризувати фізіологічні функцій різних органів, та вплив дії гормонів на регуляцію роботи систем організму людини; вибирати методи для вивчення процесів гуморальної регуляції метаболізму людини;- набути навичок самостійного вивчення літератури, присвяченої гуморальній регуляції метаболізму людини; описувати роль ендокринних залоз у регуляції вісцеральних функцій організму людини. користуватись методами статистичного аналізу експериментальних результатів; проводити визначення та розрахунки фізіологічних показників, самостійного працювати з науковою, навчальною та довідниковою літературою з ендокринології , фізіології та суміжних біологічних дисциплін.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Курс «Гормональна регуляція метаболізму» потребує успішного засвоєння медичних дисциплін «Анатомія людини», «Нормальна фізіологія», так і спеціальних дисциплін «Фармакологія», «Імунологія», «Ендокринологія».
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Гормональна регуляція метаболізму» формуються уявлення про основні закономірності протікання метаболічних процесів, що визначають стан здоров*я та адаптації людини на молекулярному, клітинному та органному рівні організму в цілому. Здобуті знання можуть бути використані студентами не лише у навчальному процесі, але і під час наукової діяльності а також для вирішення різних клінічних завдань. Предмет навчальної дисципліни є вивчення дії гормонів на функціонування різних органів та систем організму людини.
Рекомендована та необхідна література
Балаболкін М.М. Ендокринологія. – М.: Універсум паблішинг, 1998 – 528 с. Вільям Ф. Ганонг. Фізіологія людини /Пер. з англ. – Львів: Бак, 2002. – 784 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Поточний контроль здійснюється на кожному лабораторному занятті відповідно до його конкретних цілей. На всіх лабораторних заняттях застосовуються види стандартизованого контролю теоретичної підготовки та контроль засвоєння практичних навичок: виконання практичних завдань, включаючи компетентнісно-орієнтовані, вирішення задач, тестовий контроль, усне опитування, письмова відповідь на запитання викладача. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”