Вірусні інфекції та їх діагностика

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Вірусні інфекції та їх діагностика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 02 Визначати якісний та кількісний склад речовин та їх сумішей. Демонструвати використання знань про морфологічні зміни тканин і органів для діагностики патологічних станів, виявляти помилкові результати та вживати заходи щодо їх корекції. ПР 04. Розуміти фізичні та хімічні принципи фарбування та застосовувати відповідні методи у лабораторних дослідженнях. ПР 07. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики дитячих хвороб (норма / патологія). ПР 14. Виконувати мікробіологічні, вірусологічні та імунологічні дослідження для виявлення етіологічних чинників хвороб.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін "Анатомія людини", "Медична хімія", "Цитологія та гістологія", "Аналітична хімія", "Техніка лабораторних робіт", "Фізіологія людини", "Медична та біологічна фізика", «Імунологія». Вміння застосовувати знання та навички, набуті під час опанування меличної хімії, анатомії та фізіології, цитологї та гістології, імунології, клінічної лабораторної діагностики, знати засади сучасних методів лабораторних досліджень, проводити пошук та аналіз наукової літератури. Володіння базовими принципами лабораторних методів досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
“Лабораторна діагностика вірусних інфекцій” охоплює вивчення вірусних інфекцій, особливостей перебігу гострих та хронічних захворювань, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта та його ставлення до хвороби. Дисципліна покликана узагальнити уявлення студента визначення поняття, класифікацію, патогенез клінічну та лаборатону діагностику поширених вірусних інфекцій людини. Знання епідеміологічних та лабораторних особливостей інфекційних хвороб перебіг яких проходить з респіраторним, печінковим та іншими синдромами, дозволить проводити ранню діагностику, діагностику на догоспітальному етапі, яка забезпечить своєчасне призначення відповідного лікування хворому та проведення необхідних профілактичний засобів Важливе місце відводиться клініко-лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції та впливу на патогенез інфекції, основним заходам профілактики інфікування та підходам терапії та боротьби з ВІЛ.
Рекомендована та необхідна література
Андрійчук О.М,. Коротєєва Г. В,. Молчанець О. В, Харіна А. В. Вірусні інфекції людини та тварин: епідеміологія, патогенез, особливості противірусного імунітету, терапія та профілактика. Навчальний посібник. Київ.- 2014. Андрейчин М.А. Вірусні гепатити: Лекція. - Тернопіль: Укрмедкнига, 2001. - 52 с. Возіанова Ж.І. Інфекційні і паразитарні хвороби. Київ “Здоров‘я”, 2001, т.1. Возіанова Ж.І.. Інфекційні і паразитарні хвороби. Київ “Здоров‘я”, 2002, т.3.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Тестові контрольні роботи (на кожному лабораторному занятті), клінічні задачі з обговоренням (на кожному лабораторному занятті), презентація з сучасних проблем (1студент на кожному лабораторному один раз за семестр), проміжні контролі. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська