Клінічна хімія. Система гемостазу.

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Клінічна хімія. Система гемостазу.
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 2. Визначати якісний та кількісний склад речовин та їх сумішей. Демонструвати використання знань про морфологічні зміни тканин і органів для діагностики патологічних станів, виявляти помилкові результати та вживати заходи щодо їх корекції. ПР 5. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики онкопатології (норма / патологія). ПР 12. Виконувати загальноклінічні, гематологічні дослідження, інтерпретувати результати з урахуванням нормальних та критичних значень, обмежень методу дослідження, клінічних та інших лабораторних показників, виявлення неправдоподібних результатів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування базового рівня цитології та фізіології людини. Вміння самостійно застосовувати знання із курсів медичної та біологічної фізики, техніки лабораторних робіт та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науковометодичною літературою. Володіння елементарними навичками клінічної лабораторної діагностики.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Клінічна хімія. Система гемостазу» є складовою програми професійної підготовки фахівців освітнього ступеню «Бакалавр» за освітньою програмою «Лабораторна діагностика». «Клінічна хімія. Система гемостазу» є вибірковою дисципліною. В рамках цього курсу формуються уявлення про роль внутрішнього середовища у життєдіяльності клітин і тканин, методами дослідження морфологічного складу та фізико-хімічних властивостей крові.
Рекомендована та необхідна література
Гематологія і трансфузіологія: підручник / за заг. ред. проф. Гайдукової С.М. [Текст] – К.: Три крапки, 2001. – 762 с. Гемофілії: навчальний посібник для студентів медичних університетів та лікарів – слухачів курсів установ післядипломної освіти / Мороз Г. І., Видиборець С. В., Гайдукова С. М. і співавт. [Текст] — К.: НМАПО імені П.Л. Шупика, 2011. — 164 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, реферативні роботи за темами (3 шт.), усні відповіді та вирішення задач на заняттях, доповнення. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”