Психіатрія і наркологія

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Психіатрія і наркологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 01. Мати ґрунтовні знання із структури професійної діяльності. Вміти здійснювати професійну діяльність, що потребує оновлення та інтеграції знань. Нести відповідальність за професійний розвиток, здатність до подальшого професійного навчання з високим рівнем автономності. ПРН 04. Виділяти та ідентифікувати провідні клінічні симптоми та синдроми (за списком 1); за стандартними методиками, ... (за списком 2). ПРН 06. Встановлювати остаточний клінічний діагноз шляхом прийняття обґрунтованого рішення та аналізу отриманих суб'єктивних і об'єктивних даних клінічного, додаткового обстеження... (за списком 2).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування студентами курсів патоморфології, патофізіології, біологічної та біоорганічної хімії, пропедевтики внутрішньої медицини, фармакології, неврології. Знання теоретичних основ медичної хімії, анатомії та фізіології людини, загальної та медичної психології.
Зміст навчальної дисципліни
Психіатрія – це галузь медицини, яка вивчає етіологію, патогенез, клініку, діагностику, терапію та профілактику психічних та поведінкових розладів. Вивченню також підлягає реабілітація і соціальна адаптація осіб з психічними і поведінковими розладами та організація психіатричної допомоги. Психіатрія відноситься до складних клінічних спеціальностей на стику біології, психології, соціології, медицини. Основними завданнями психіатрії є: аналіз об'єктивних закономірностей, які призводять до порушень психіки; розробка лікувальних заходів; аналіз прогнозу конкретного психічного захворювання; розробка профілактичних заходів; вивчення окремих порушень психіки і їх зв'язок з біологічними процесами в організмі; вивчення механізмів вищої нервової діяльності людини; вивчення впливу об'єктивних умов життєдіяльності людини на його психічний стан і формування патології; розробка заходів з реабілітації осіб з психічними і поведінковими розладами.
Рекомендована та необхідна література
Психіатрія і наркологія: підручник / Г.Т. Сонник, О.К. Напрєєнко, А.М., Скрипніков та ін.; за ред. О.К. Напрєєнка. – 3-є вид., випр. – К.: ВСВ «Медицина», 2017. – 424с. Психіатрія і наркологія : підручник для студентів вищих мед. навч. закладів ІІІ – IV рівнів акредитації / В.Л.Гавенко, В.С.Бітенський, В.А.Абрамов та ін.; за ред. В.Л. Гавенка, В.С.Бітенського. – К.: Здоров’я, 2006. – 512 с. Наркологія: Національний підручник (під ред. Сосіна І.К., Чуєва Ю.Ф.). – Х.:Колегіум. – 2014. – 1500 с. Психіатрія: Курс лекцій: Навч. посібник / В. С. Бітенський, П. І. Горячев, Е. В. Мельник та ін.; за ред. В. С. Бітенського. - Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2004. – 354с. Пропедевтика психіатрії: Навч. посібник для студентів мед. вузів і лікарівінтернів / В. Л. Гавенко, Г. О. Самардакова, В. І. Коростій та ін. / Харк. держ. мед. ун-т. – Х. : Регіон-інформ, 2003. – 148 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання практичних робіт, усні відповіді /доповнення, поточні тести, проміжні контролі. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Внутрішньої медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”