Неврологія
Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Неврологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР.06. Визначати характер та принципи лікування хворих (консервативне, оперативне) із захворюваннями (за списком 2) в умовах закладу охорони здоров’я, вдома у хворого та на етапах медичної евакуації, в т.ч. у польових умовах, на підставі попереднього клінічного діагнозу, дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм, шляхом прийняття обґрунтованого рішення за існуючими алгоритмами та стандартними схемами, у разі необхідності розширення стандартної
схеми вміти обґрунтувати персоніфіковані рекомендації під контролем лікарякерівника в умовах лікувальної установи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика», «Анатомія людини», «Фізіологія», «Біологічна та біоорганічна
хімія», «Медична хімія», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Патологічна фізіологія», «Патологічна анатомія», «Пропедевтика внутрішньої медицини», «Фармакологія». Вміння самостійно застосовувати знання з медичної біології, медичної та біологічної фізики, анатомії людини, фізіології, біологічної та біоорганічної хімії, медичної хімії та ін. дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Неврологія» є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Медицина». «Неврологія» є обов’язковою дисципліною, яка вивчає методи і прийоми клінічного обстеження неврологічного хворого, субʼєктивні та обʼєктивні прояви захворювань нервової системи (симптоми і синдроми), причини та механізми їх виникнення і розвитку (семіологія) з метою встановлення топічного та клінічного діагнозів. Вивчення дисципліни відбувається у два логічних етапи – засвоєння основних методів неврологічного, інструментального та лабораторного обстеження хворого, після чого студенти опановують основні симптоми та синдроми при найбільш розповсюджених захворюваннях нервової системи та правила встановлення топічного і клінічного діагнозів.
Рекомендована та необхідна література
Неврологія, за ред. І.А.Григорової та Л.І.Соколової, 2014, 780 с.
Неврологія (під ред. С.М.Віничука). – К.: Здоров'я, 2008, 662 с.
Неврология (под ред. С.М.Виничука). – К.: Здоров'я, 2010.
Соколова Л.І., Ілляш Т.І., Прокопів М.М., Матюшко М.Г., Турчина Н.С., Заводнова З.І. Клінічні задачі з неврології – Вінниця, Нова книга, 2013. – 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, консультація, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Проміжні контролі, підсумкові контролі, презентації / доповіді, усні відповіді / доповнення, оцінювання виконання практичних завдань.
Семестрове оцінювання (семестровий контроль) у формі іспиту.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Анатоліївна
Мяловицька
Кафедра Внутрішньої медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Внутрішньої медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”