Основи медичної генетики

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Основи медичної генетики
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 02. Розуміння та знання фундаментальних і клінічних біомедичних наук, на рівні достатньому для вирішення професійних задач у сфері охорони здоров’я. ПРН 05. Збирати скарги, анамнез життя та захворювання, оцінювати психомоторний та фізичний розвиток пацієнта, ... ПРН 07. Призначати та аналізувати додаткові (обов’язкові та за вибором) ... (за списком 4), пацієнтів із захворюваннями органів і систем ... (за списком 2). ПРН 27. Вільно спілкуватися державною та англійською мовою, ... ПРН 28. Приймати ефективні рішення з проблем охорони здоров'я, ... ПРН 29. Планувати, організовувати та проводити заходи зі специфічної профілактики інфекційних захворювань, в тому числі згідно з Національним календарем профілактичних щеплень,...
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів “Медична біологія”, “Гістологія, цитологія та ембріологія” та “Анатомія людини”. Знання базисних теоретичних основ молекулярної біології, біохімії, цитології, ембріології, клітинної біології. Розуміння принципів спадкування та мінливості ознак у людини. Вміння самостійно використовувати теоретичні знання з наведених вище дисциплін для розв’язку практичних задач, працювати із електронними базами даних, науковою літературою, здатність до системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Основи медичної генетики» є складовою освітньої програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр». Курс охоплює вивчення особливостей спадкування та мінливості патологічних ознак у людини. Розглядаються класифікація спадкових хвороб, молекулярно-генетичні механізми, що лежать в основі розвитку патологічних станів при наявності хромосомних та генних спадкових хвороб. Увага приділяється спадковій схильності до спорадичних та багатофакторних захворювань, такі як онкологічні хвороби, психічні розлади, захворювання серцево-судинної системи тощо. Наводяться дані про зв'язок різних поліморфних варіантів геному людини із різними патологічними станами, загальні відомості про причини індивідуальної чутливості до лікарських препаратів. Обговорюються проблеми призначення індивідуальних схем лікарської терапії в залежності від генотипу хворого. Особлива увага приділяється ... соціальним та етичним аспектам медичної генетики.
Рекомендована та необхідна література
1. Медична генетика // ред. Гречаніна О.Я. - К.: Медицина, 2007. 2. Чопей М.І., Рушковський С.Р., Афанасьєва К.С. Методичні рекомендації до навчальної дисципліни “Основи медичної генетики”, електронне видання, 2023, 52 с. (https://biomed.knu.ua/images/stories/Kafedry/Genetika/Biblioteka/Osnovy_medychnoi_ge netyky.pdf). 3. Jorde L.D., Carey J.C., Bamshad M.J. Medical genetics, 5th Edition. - Elsevier, 2016. 4. Grody W., Korf B., Pyeritz R. Emery and Rimoin’s principles and practice of medical genetics and genomics. Clinical principles and applications. - Academic Press, 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекцій, практичні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, підсумкова модульна контрольна робота, оцінювання виконання практичних робіт, опитування студентів на заняттях. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фундаментальної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”