Консервація, реконструкція та реставрація садово-паркових об'єктів

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Консервація, реконструкція та реставрація садово-паркових об'єктів
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР6. Розуміти та застосовувати законодавчі акти, нормативно-довідкові матеріали, організаційноуправлінську документацію з організації та ведення садово-паркового господарства, знання з економіки та права для забезпечення ефективної виробничої діяльності. ПР7. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садовопаркового господарства. ПР11. Координувати, інтегрувати та удосконалювати організацію виробничих процесів у садово-парковому господарстві. ПР14. Виконувати чітко та якісно професійні завдання, удосконалювати технологію їх виконання та навчати інших.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи фахової підготовки, геодезії, дендрології, озеленення населених місць, садовопаркового будівництва, газонознавства, ландшафтної таксації, ландшафтної архітектури, основ містобудування, квітникарства, декоративних розсадників, тощо. 2. Вміти створювати ландшафтні проектні пропозиції та оформляти проектну документацію. 3. Вміти здійснювати ландшафтну таксацію.
Зміст навчальної дисципліни
"Консервація, реконструкція та реставрація садово-паркових об'єктів" - одна із завершальних дисциплін у процесі підготовки фахівців садово-паркового господарства, основним завданням якої є теоретична та практична підготовка щодо застосування методів відновлення на реальних садово-паркових об'єктах різного функціонального призначення. Впродовж курсу студенти знайомляться з досвідом вітчизняних та закордонних спеціалістів у сфері реконструкції та реставрації садово-паркових об'єктів, опановують методики і технології відновлення ландшафтних об’єктів, вчаться проводити натурне обстеження і комплексний аналіз території реальних садово-паркових об’єктів та аналізувати отримані результати, підбирати асортимент рослин для створення стійких насаджень в процесі проведення відновлювальних робіт, розробляти проектні пропозиції щодо реконструкції та реставрації ландшафтних об’єктів культурної спадщини.
Рекомендована та необхідна література
1. Дудин Р.Б., Роговський С.В., Крупа Н.М. Консервація, реставрація та реконструкція садово-паркових об’єктів. «Новий Світ-2000», 2021. – 258 с. 2. Жирнов А. Д. Реставрація і реконструкція памяток садово-паркового мистецтва / Завдання і методичні поради з виконання курсового проекту і практичних робіт. К.: ДАКККіМ, 2003. - 29 с. 3. Косик О.І., Гнатюк Л.Р. Основи ландшафтної архітектури: навчальний посібник. – К.: ЦП «Компринт», 2020. – 288 с. 4.Косик О.І. Тенденції використання берсо та пергол у ландшафтній архітектурі / О.І. Косик, М.О. Гуменюк, В.Г. Горупаха // Теорія та практика дизайну. Збірник наукових праць. – Вип. 20. Дизайн архітектурного середовища – К.: НАУ, 2020. –C.67-77. 5.Косик О.І. Особливості поєднання архітектурних стилів та озеленення в м. Севіля / О.І. Косик, Б.М. Зененко // Теорія та практика дизайну. Збірник наукових праць. – Вип. 19. Дизайн архітектурного середовища – К.: НАУ, 2019. –C.16-27.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання (контроль): 1. Захист практичних робіт з теми 1: РН 1.1, РН 2.1, РН 3.1 – 20 балів/10 балів 2. Контрольна робота з теми 1: РН 1.1, 2.1 – 10 балів/5 балів 3. Доповідь з презентацією з теми 1: РН 1.1, РН 2.1, РН 3.1 – 10 балів/ 5балів 4. Захист практичних робіт з теми 2: РН 1.2, РН 2.2 – 20 балів/10 балів. 5. Контрольна робота з теми 2: РН 1.2, 2.2, 3.1– 10 балів/5 балів 6. Доповідь з презентацією з теми 2: РН 1.2, РН 2.2, РН 3.1 – 10 балів/ 5балів 7. Презентація індивідуального завдання: РН 1.1, РН 1.2, РН 2.1, РН 2.2, РН 3.1 – 20 балів/10 балів Семестровий контроль: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”