Біологічна роль мікроелементів

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біологічна роль мікроелементів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР16. Обирати методи, алгоритми планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичні методи та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР17. Шляхом самостійного навчання освоїти нові знання та сучасні методи експериментальних досліджень для вирішення проблемних завдань біології.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Добре орієнтуватися в загальних положеннях загальної, неорганічної та органічної хімії 2. Вміти самостійно застосовувати знання про будову та функціональні властивості протеїнів.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна включає в себе вивчення хімічного складу живих організмів, ознайомлення з основними поняттями хімії комплексних сполук металів, принципів зв’язування іонів металів з білковими молекулами та ролі металопротеїдів у проходженні деяких важливих біохімічних реакцій.
Рекомендована та необхідна література
1.Слободяник, М.С., Скляр, С.І., Чеботько, К.О. Загальна і неорганічна хімія. – К.: Фенікс, 2003. –752 с. 2. Остапченко Л.І., Андрійчук. Т.Р., Бабенюк Ю.Д. та інші. Біохімія. Підручник. - Київ : Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2012. — 796с. 3. Скопенко В.В. та ін., Експериментальні методи в координаційній хімії, 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно) – РН 1.1-1.4– 50 балів/25 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 2.1-3.1 – 50 балів/25 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

РОСТИСЛАВ ДМИТРОВИЧ ЛАМПЕКА
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет