Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 01 Розуміти соціальні та економічні наслідки впровадження новітніх розробок у галузі біології у професійній діяльності. ПР 04 Спілкуватися усно і письмово з професійних питань з використанням наукових термінів, прийнятих у фаховому середовищі, державною та іноземною мовами. ПР 07 Володіти прийомами самоосвіти і самовдосконалення. Уміти проектувати траєкторію професійного росту й особистого розвитку, застосовуючи набуті знання. ПР 22 Поєднувати навички самостійної та командної роботи задля отримання результату з акцентом на доброчесність, професійну сумлінність та відповідальність за прийняття рішень. ПР 23. Реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти повинні мати знання, щодо основних етапів та характеристик історико-культурного процесу які вони отримали в загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів; 2. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурологічних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
В процесі освоєння даного курсу студент отримає базові знання базові знання про передумови формування, генезис, основні етапи розвитку та особливості зарубіжної та української культури; базові знання про основні форми сучасних художньо-естетичних і соціокультурних практик та нові мистецько-культурні явища; базові уявлення про основні етапи розвитку світового та українського мистецтва, сучасні наукові концепції, в межах яких здійснюється їх вивчення, основні мистецькі напрямки та постаті, які визначали їх розвиток; базові уявлення про історію розвитку та функціонування українського та зарубіжного культурного простору, його ґенезу та сучасний стан; особливості культурних систем та інституцій; ціннісно-смислові та знаково-комунікативні механізми, що регулюють культурну практику взаємодії людей і спільнот на кожному конкретно-історичному етапі розвитку
Рекомендована та необхідна література
1. Історія української культури / За загал. ред. І.Крип’якевича. - К.: Либідь, 2002. - 656 с. 2. Історія світової культури: Навч. посіб. / Керівник авт. колективу Л.Т. Левчук. - 3-тє вид., перероб. і доп. - К.: Центр учбової літератури, 2010. - 400с. 3. Кордон М.В. Українська та зарубіжна культура: Курс лекцій. - Київ: ЦУЛ, 2010. - 584 c. 4. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів/ кол. авторів; за ред. А.Є.Конверського. – Харків: Фоліо, 2013 – 863с 5. Культурологія: Українська і зарубіжна культура: навчальний посібник / За ред. М. М. Заковича. - К.: Знання, 2009. - 589 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання 1. Усна відповідь – 30 балів/ 15 балів 2. Письмова контрольна робота – 30 балів/ 15 балів 3. Індивідуальна творча робота - 20 балів/ 10 балів. 4. Презентація самостійного дослідження – 20 балів/ 10 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ганна Петрівна Бежнар
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет