Навчальна практика з гігієни

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Навчальна практика з гігієни
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
По закінченню навчальної практики з гігієни студент повинен знати: - основні нормативні документи МОЗ України стосовно організації роботи лабораторно-діагностичних установ різного профілю та їх оснащення необхідним обладнанням, реактивами тощо; - основні нормативні документи з правил техніки безпеки, протипожежної безпеки, виробничої санітарії, протиепідемічного режиму, які регламентують роботу лабораторно-діагностичних установ різного профілю; - принципи роботи та правила експлуатації основних типів вимірювальних приладів, аналізаторів та іншого оснащення, яке використовують у клінічних лабораторних дослідженнях, обладнання функціонально-діагностичних кабінетів;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Цитологія та гістологія», «Анатомія людини», «Фізіологія людини», «Біологічна хімія», «Патоморфологія та патофізіологія», «Гігієна з гігієнічною експертизою». Вміння самостійно застосовувати знання із загальної цитології, гістології, фізіології та анатомії людини і тварин, патоморфології та патофізіології, гігієни та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Практика має на меті комплексне освоєння студентами усіх видів професійної діяльності за фахом, формування загальних і професійних компетенцій, а також придбання необхідних умінь і досвіду практичної роботи. Навчальна практика є сполучною ланкою між теоретичним навчанням і самостійною практичною діяльністю студентів. Навчальна практика з гігієни є одним із видів практичної підготовки по спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» і призначена для засвоєння студентами 4 курсу професійних навичок і вміння за фахом, розширення і систематизації знань, отриманих при вивченні спеціальних дисциплін, отримання навичок роботи в структурних підрозділах установ охорони здоров’я.
Рекомендована та необхідна література
1. Основи законодавства України про охорону здоров’я. 2. Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”. 3. Гігієна праці: Підручник /Ю.І.Кундієв, О.П.Яворовський, А.М. Шевченко та ін.; за ред. акад. НАН України, НАМН України, проф. Ю.І. Кундієва, чл-кор. НАМН України проф. О.П.Яворовського. - К.: ВСВ “Медицина”, 2011. - 904с. 4. Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій (гігієнічні, епідеміологічні та мікробіологічні аспекти) /за редакцією В.Ф. Москаленка - К.: «Здоров’я», 2013. - 160 с. 5. Гігієна та охорона праці медичних працівників. Навчальний посібник /За ред. В.Ф.Москаленка, О.П.Яворовського.- К.: «Медицина», 2009. - 176 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Оцінка за місцем виконання практики - Студент виконав усі передбачені програмою практики завдання в повному обсязі. - Звітна документація (щоденник, звіт) оформлена згідно вимог та подана у встановлений термін. - Оцінка керівника практики за місцем її виконання "позитивна", без зауважень. Вміння представити результати. Оцінюється: - логічність та коректність викладання, - відповідність меті та завданням практики, - обґрунтування обраної теми (у вигляді есе, мотиваційного листа), - аргументовані відповіді на питання. - Студент правильно відповів на всі тестові завдання. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фундаментальної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”