Гідробіологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Гідробіологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Планувати, виконувати, аналізу-вати дані і презентувати результати експериментальних досліджень в галузі біології. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР21. Аналізувати інформацію про різноманіття живих організмів. ПР28.6. Аналізувати структуру та організацію різнотипних зооценозів та оцінювати роль тварин у функціонуванні екосистем різних середовищ існування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Зоологія», «Основи екології та охорони природи», «Ботаніка», «Біологія індивідуального розвитку», «Хімія», «Фізика». 2. Вміння самостійно застосовувати знання із зоології, екології, ботаніки, біології індивідуального розвитку та ін. дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
У ній висвітлено питання щодо специфіки мешкання представників різних таксономічних та екологічних груп живих організмів у водному середовищі існування, здатності їх до пристосування до змінних факторів оточуючого середовища та формування об’єднань та угруповань надорганізменного рівня, закономірностей розвитку водних екосистем у водоймах різних типів та ролі водних організмів у формуванні біопродуктивності та якості води. Дисципліна покликана узагальнити уявлення про специфіку мешкання та пристосування живих організмів до водного середовища існування та сформувати розуміння складних взаємодій між гідробіонтами та їх угрупованнями в межах екосистем різнотипних водойм.
Рекомендована та необхідна література
1. Алексієнко В.Р. Іхтіологія: Посібник для студентів біологічних факультетів. 2-ге видання. – К.: Український фітосоціологічний центр, 2010. – 116 с. 2. Водна рамкова директива ЄС 200/60/ЕС. Основні терміни та їх визначення. – К., 2006. – 240 с. 3. Гандзюра В.П. Екологія. – К.: Сталь, 2009. – 375 с. 4. Комплексний геоекологічний моніторинг зони впливу Ташлицької ГАЕС та Олександрівського водосховища (1998–2016 рр.) / [В. Р. Алексієнко, С. Г. Бойченко, М. А. Бугема… В. М. Трохимець… та ін.]. – К.: Наукова думка, 2017. – 360 с. 5. Методи гідроекологічних досліджень поверхневих вод / Арсан О.М., Давидов О.А., Дьяченко Т.М. та ін. – К.: ЛОГОС, 2006. – 408 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1–1.3, 2.1–2.4 – 20 / 10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.4–2.4 – 20 / 10 балів. 3. Презентації / доповіді: РН 1.1–3.1 – 20 / 10 балів. - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”