Основи публічної політики

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Урядування у публічній сфері» - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Основи публічної політики
Код дисципліни
ОК.25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: сутнісні характеристики та основні складові політичних інститутів та процесів як цілісної системи; Знати концептуальні засади формування сучасної політичної Системи; Знати зарубіжний досвід щодо розвитку теорії та практики формування та реалізації державної політики; Вміти: визначати походження, структуру та механізм функціонування політичної системи, державної влади, партійних систем; вміти аналізувати сутність політичних інститутів, розуміти особливості політичних процесів, значення політичної еліти та політичного лідерства в державі - Обґрунтування потреби змін в організації, в групі/колективі/команді та на особистісному рівні
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: особливості та сутність суб’єктів політичної системи суспільства; політичних процесів та інститутів та їх основних складових елементів; аналізувати переваги та недоліки різних типів виборчих систем; орієнтуватися в прийомах, методах і засобах формування та створення у суспільній свідомості відповідних іміджів реальних суб’єктів політики;переконувати у необхідності збереження і зміцнення політичної стабільності в Україні. 2. Вміти використовувати аналітичні та статистичні бази даних та методи обробки інформації щодо політичного розвитку держави та інших суб’єктів політичної системи суспільства, територіальних утворень, громадських об’єднань, працювати з національними і міжнародними базами даних. 3. Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних та інших даних, роботи з нормативно-правовою базою, оформлення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.).
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Поняття та концептуальні засади публічної політики Тема 1. Поняття та сутнісні характеристики публічної політики. Тема 2. Публічна політика як система. Тема 3. Актори публічної політики. Тема 4. Публічно - управлінська діяльність. Особливості в умовах викликів і загроз глобалізації. Тема 5. Політичний режим і публічна політика. Тема 6. Політична система суспільства в умовах глобальних трансформацій. Модуль 2. Сутнісні характеристики, інститути та реалізація публічної політики. Тема 7. Держава - основний інститут і засіб публічної влади. Тема 8. Конституційні засади та правова база державної (публічної) політики. Особливості в умовах воєнного стану в Україні.. Тема 9. Органи виконавчої влади як суб'єкт державної (публічної) політики Тема 10. Моделі, методи та інститути розробки державної (публічної) політики. Особливості в умовах воєнного стану в Україні. Тема 11
Рекомендована та необхідна література
Аналіз державної політики та нормативно-правових актів на відповідність принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків / Авторка Суслова О.І., [ФОП Москаленко О. М.], Київ, 2017. 90 с. 1 Браун П. Посібник з аналізу державної політики / Пер. з англ. К.: Основи, 2000. 243 с. 2 Вайнінг Е., Веймер Д. Аналіз політики: Концепції і практика / Пер. з англ. Іван Дзюба, Анатолій Олійник; Наук. ред. О. Кілієвич. К.: Видавництво Соломії Павличко «Основи», 2000. 654 с. 3 Дай Т. Основи державної політики: Пер. з англ. Г.Є. Краснокутського; наук. ред. З.В. Балабаєва. Одеса: АО Бахва, 2005. 468с. 4 Кньопфель П.,, Ларю К., Варон Ф., Малишева Н.. Аналіз і пілотаж публічної політики. (Переклад з французької). К.: Алерта, 2010. 424 с. 5 Міненко М.А. Публічне управління: теорія та методологія: монографія /М.А.Мінеко.-Київ: Київ. нац.. торгівельно-екон. університет, 2014. 404 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
– семестрове оцінювання (МАХ – 60 балів 4. Самостійна робота (РН 1; 2; 3; 4) – 24 бали / 14 балів; Максимальна кількість балів, яка може бути отримана студентом під час іспиту, становить 40 балів. – підсумкове оцінювання: підсумкова оцінка визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання під час семестру (оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються) та оцінки, отриманої під час іспиту. Максимальна кількість балів, яка може бути отримана студентом, становить 100 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра публічної політики
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби