Соціологія

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Урядування у публічній сфері» - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Соціологія
Код дисципліни
ОК.31
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
-Знати сутність та основи легітимації соціальних нерівностей. -Вміти аналізувати соціальні проблеми, пов’язані з різними видами та аспектами соціальних нерівностей. -Бути включеним у коло проблем, сфокусованих на соціальних ієрархіях. -Бути готовим до критичного осмислення перспективи розвитку будь якого суспільства.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати базові поняття з логіки і методології наукового дослідження. 2.Вміти перекладати мову повсякденної комунікації та мас-медійних повідомлень на наукову мову. 3.Володіти елементарними навичками використання аналітичних матеріалів та наукових публікацій.
Зміст навчальної дисципліни
1.Соціологія як наука 2.Суспільство як система 3.Соціальна структура суспільства та соціальна стратифікація 4.Соціологія особистості 5.Соціологія сім’ї 6. Соціологія освіти 7. Соціологія конфлікту 8. Соціологія суспільної думки 9.Методологія та методика проведення соціологічних досліджень
Рекомендована та необхідна література
1.Богдан О. Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник-довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених. К. Дух і Літера, 2015.380с. 2.Кузьменко Т.М. Соціологія/навч посібник К «Центр учбової літератури», 2010,320 3.Ручка А. Уроки соціології соціальних проблем. Евалюація: наукові,освітні,соціальні проекти/Ред.: Євтух, Л.Корпоровіч, М.Руісс, Л. Рутка Київ CESESP? 2017 Вип. 3 С. 90-105 4.Спеціальні та галузеві соціології /За ред В.Є. Пилипенка/Навч.Посібник.2-е вид. К.: «Каравела»,2004, 350 с. 5.Черниш Н.Й. Соціологія: підручник за рейтинго-модульною системою навчання. К. Знання, 2009. 468 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1.Індивідуальна та групова робота на семінарських заняттях-70 балів. 2.Контрольна робота -30 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку:
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальних структур та соціальних відносин
Факультет соціології