Захист цивільних прав в міжнародних судах

Освітня програма: Україно-Європейські правничі студії (Програма подвійного дипломування)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Захист цивільних прав в міжнародних судах
Код дисципліни
Pr-1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей як: здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу; здатність до адаптації та дії в новій ситуації; здатність генерувати нові ідеї (креативність); здатність працювати в міжнародному контексті ; здатність застосовувати принципи верховенства права для розв’язання складних задач і проблем, у тому числі, у ситуаціях правової невизначеності ; здатність аналізувати та оцінювати вплив Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини на розвиток правової системи та правозастосування в Україні ; здатність використовувати сучасні правові доктрини та принципи у правотворчості та в процесі застосовування інститутів публічного і приватного права, а також кримінальної юстиції .
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: міжнародні засоби захисту цивільних прав та прецедентну практику міжнародних судів; вміти: використовувати свої професійні знання та навички з питань захисту цивільних прав у міжнародних судах, громадських організаціях, інститутах громадянського суспільства, неприбуткових та неурядових організаціях; володіти: самостійно визначити та сформулювати проблему, пов’язану з захистом цивільних прав, проаналізувати релевантний матеріал щодо проблеми та у визначений термін представити результати в усній та письмовій формі.
Зміст навчальної дисципліни
Форми лекцій та методи вивчення цього курсу спрямовані на отримання загального уявлення та здатності критично розмірковувати та обговорювати, усно та письмово, сучасну теорію та дослідження з питань захисту цивільних прав; надати широкий огляд міжнародних процедур захисту прав людини, покращити розуміння різних аспектів захисту прав людини держав Європейського Союзу та Ради Європи.
Рекомендована та необхідна література
1. Bates E., Press. O. U. The evolution of the European Convention on Human Rights from its inception to the creation of a permanent court of human rights. - Oxford: Oxford University Press, 2010. 2. Dupuy P.-M., Francioni F., Petersmann E.-U. Human rights in international investment law and arbitration. -- Oxford ; New York: Oxford University Press, 2009. 3. François J. K., Akandji. Positive obligations under the European Convention on Human Rights. 2007. 4. Lautenbach G. The concept of the rule of law and the European Court of Human Rights. -- Oxford: Oxford University Press, 2014. 5. Pineschi L. General Principles of Law: The Role of the Judiciary. Springer, 2015. 6. Schabas W. A. The European Convention on Human Rights: A Commentary. Oxford University Press, 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
виступ на занятті – від 3 до 7 балів; доповнення до виступу – від 1 до 5 балів; суттєві запитання до доповідачів (дискурс) – від 1 до 3 балів; доповіді – від 3 до 7 балів; розв’язання казусу – від 5 до 7 балів; підсумкова (модульна) контрольна робота – від 6 до 10 балів. Підсумкове оцінювання: письмовий залік або усний залік (з можливим використанням інформаційнокомунікаційних технологій). Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну формується шляхом додавання кількості балів, отриманих протягом семестру, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (заліком), і така сума балів не може бути меншою за 60 балів.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Роман Богданович Сабодаш
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права