Оборотоздатність корпоративних прав

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Оборотоздатність корпоративних прав
Код дисципліни
ВБ.01.08.26
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: абстрактно мислити, аналізувати і застосовувати концептуальні знання з корпоративного права України; приймати обґрунтовані рішення і виявляти спільні й відмінні ознаки законодавства, що регулює діяльність різних видів господарських товариств в Україні; здатність до самостійної розробки договорів у сфері відчуження корпоративних прав та виконувати інші правові завдання з розгорнутою юридичною аргументацією з можливим застосуванням міждисциплінарного підходу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати поняття оборотоздатності корпоративних прав, основні обмеження оборотоздатності корпоративних прав за законодавством України, порядок та підстави відчуження корпоративних прав у акціонерних товариствах, особливості функціонування депозитарної системи обліку цінних паперів, порядок та підстави відчуження корпоративних прав у товариствах з обмеженою відповідальністю, особливості виходу, виключення та правонаступництва учасників з товариств з обмеженою відповідальністю. Вміти правильно тлумачити положення законодавства України, що стосується набуття, зміни та припинення корпоративних прав, давати юридичні консультації щодо наявності чи відсутності обмежень на відчуження корпоративних прав. Володіти елементарними навичками роботи з підготовки договорів про відчуження корпоративних прав та за допомогою правових методів виявляти спільні та відмінні ознаки різних способів відчуження корпоративних прав.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на вивчення особливостей застосування законодавства, яке регулює оборотоздатність корпоративних прав в Україні, та формування навичок, пов’язаних з ознайомленням та тлумаченням джерел корпоративного права. Предмет навчальної дисципліни становить законодавство України у сфері регулювання господарських товариств, практику застосування законодавства національними судами України та міжнародними судовими установами. Курс навчальної дисципліни передбачає попереднє вивчення студентами чинного корпоративного законодавства України, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології
Рекомендована та необхідна література
1. Смітюх А.В. Корпоративне право у схемах: навчальний посібник. Одеса: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, 2017. 322 с. 2. Пушкіна О. В., Несинова С. В., Лежнєва Т. М., Пробко І. Б., Тодорошко Т. А.; за заг. ред. Несинової С. В. Корпоративне право: навчальний посібник. Дніпро: Університет імені Альфреда Нобеля, 2018. 276 с. 3. Харитонова О. І., Галупова Л. І. Корпоративне право: навчально-методичний посібник. Одеса: Фенікс, 2019.-108 с. 4. Корпоративне право крізь призму судової практики : монографія / за ред. І. В. Спасибо-Фатєєвої. Харків : ЕКУС, 2021. 512 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
До форм оцінювання студентів відносяться: експрес опитування; колоквіум; доповідь; тестування (з набору суджень вибрати вірні); модульна контрольна робота; кейс-задача. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання протягом семестру, складає 24 бали, максимальний бал - 40 балів. При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань. Підсумкове оцінювання: залік(з можливим використанням інформаційно-комунікаційних технологій) максимальний бал 60 .
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Дарина Василівна Кравчук
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права