Екологічні проблеми водопостачання та водовідведення
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Екологічні проблеми водопостачання та водовідведення
Код дисципліни
ВБ.1.2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПРН 7. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПРН 11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень. ПРН 15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Хімія з основами геохімії», «Гідрологія», «Основи гідрохімії».
Знання теоретичних основ загальної гідрології, гідрохімії, оцінювання якості екологічного стану водних об’єктів.
Володіння елементарними навичками гідрологічних розрахунків, статистичної обробки гідрохімічних рядів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає в отриманні студентами знань про екологічні проблеми водопостачання і водовідведення, уявлень про організацію технологічних процесів водопостачання і водовідведення, гідроекологічні аспекти водопідготовки, прогресивні методи підготовки питної води, очищення стічних вод та їх впливу на якість води водних об'єктів.
.
Рекомендована та необхідна література
1). Запольський А.К. Водопостачання, водовідведення та якість води. – К.: Вища школа, 2005. – 671 с. 2). Ковальчук Н.В., Руденко Т.В., Клименко В.В. Екологічні проблеми водопостачання і водовідведення: метод. вказ. до практ. робіт - Кропивницький : ЦНТУ, 2020. - 48 с. 3). Орлов В.О., Тугай Я.О., Орлова А.М. Водопостачання та водовідведення. – К.: Вища школа, 2011. – 359 с. 4). Хільчевський В.К. Водопостачання і водовідведення: гідроекологічні аспекти: підручник. – К., 1999. 5). Орлов В.О., Орлова А.М., Зощук В.О. Технологія підготовки питної води. – Рівне: НУВГП, 2010. 6). Державні санітарні норми та правила "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10) / Затв. наказом МОЗ України від 01.07.2010 р. № 452/17747.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, захисти самостійно виконаних робіт, модульна контрольна робота, іспит
Методи та критерії оцінювання
Умови допуску до іспиту: рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів з питань пропущених чи недостатньо засвоєних тем. - Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час складання іспиту – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит). Підсумкова оцінка з дисципліни складається із балів, набраних студентом за результатами семестрового контролю за першою та другою частинами і балів, отриманих на іспиті.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Валентин
Кирилович
Хільчевський
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет