Захист цивільних прав та інтересів

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Захист цивільних прав та інтересів
Код дисципліни
ВБ.01.09.22
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу в питаннях захисту цивільних прав та інтересів ; проводити дослідження ситуацій на відповідному рівні у сфері захисту цивільних прав та інтересів та приймати обґрунтовані рішення щодо цих питань; здатність до креативності та адаптації в нової ситуації, пов’язаної з захистом цивільних прав та інтересів; здатність застосовувати міждисциплінарний підхід при захисті цивільних прав та інтересів, оцінювати вплив правової системи ЄС на правову систему України та Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод на її розвиток крізь призму питань захисту цивільних прав та інтересів .
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати про основні положення сучасної доктрини цивільного права в сфері захисту цивільних прав та інтересів, основні ціннісні орієнтири, що покладені у загальні засади сучасного приватного права, правові джерела цивільного законодавства, наявну судову практику вирішення спорів, спеціальну наукову літературу, рекомендований перелік якої міститься у даній навчальній програмі. 2. Вміти вільно оперувати понятійно-категоріальним апаратом при обговоренні та вирішенні проблемних ситуацій; застосовувати норми права у сфері захисту цивільних прав та інтересів, давати правову оцінку конкретним ситуаціям та розгорнуту юридичну аргументацію щодо визначення способу захисту. 3. Володіти елементарними навичками з підготовки проектів судових документів та за допомогою правових методів розв’язувати казуси, що виникають в сфері приватного права враховуючи правові позиції Верховного Суду та практики ЄСПЛ.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання і методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення поглибленого правового аналізу в сфері захисту цивільних прав та інтересів, здобуття студентами практичних навиків розв’язання складних правових проблем, пошук справедливих та законних шляхів їх вирішення, застосування сучасних освітніх методик та технологій, а також розробку та викладання спеціальних дисциплін у закладах освіти. Курс навчальної дисципліни передбачає посилене вивчення студентами методології захисту суб’єктивних цивільних прав та інтересів при порівнянні його положень з відповідними положеннями цивільного законодавств минулого часу, а також з практикою характерною для цього інституту в розвинутих країнах.
Рекомендована та необхідна література
1. Поттешер Фредерик, Видатні судові процеси / Ф. Поттешер, ЦУЛ, 2022, 316 с.; 2. Практика розмежування юрисдикції справ Великою Палатою Верховного Суду// За ред. В. С. Ковальського / К.; Юрінком Інтер, 2022, 312 с.; 3. Відшкодування майнової шкоди і збитків, що завдані під час воєнних дій. Що робити зараз під час триваючої російської агресії // Пєтков С. В., Журавльов Д.В., Дрозд О. Ю., Дрозд В. Г. / Видавничий дім «Професіонал», 2022, 224 с.; 4. Альтернативне вирішення цивільно-правових спорів // За ред. Н. Ю. Голубєвої / Видавництво Фенікс, 2021, 344 с.; 5. Зловживання правом // Збірка статей за ред. І. В. Спасібо-Фатєєвої / Серія «Фокус і ракурс», Видавництво ЕКУС, 2021, 308 с.; 6. Цивільно-правові спори щодо права власності // за ред. Пєтков С. В., Журавльов Д. В., Дрозд О. Ю., Дрозд В. Г. / Видавництво ЦУЛ, 2021, 460 с.;
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі опанування судових справ, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем
Методи та критерії оцінювання
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання протягом семестру, складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру, складає 40 балів.Якщо студент за підсумком відпрацювань не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали), викладач, який вів семінарські заняття і приймав відпрацювання, звертається до директора НН Інституту права з поданням, в якому фіксує невиконання студентом індивідуального навчального плану. За результатами складання підсумкової форми контролю (іспит у формі співбесіди з можливим використанням інформаційно-комунікаційних технологій) у студент може отримати максимально 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила В'ячеславівна Панова
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права