Недоговірні зобов’язання: доктрина та юридична практика
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Недоговірні зобов’язання: доктрина та юридична практика
Код дисципліни
ВБ.01.01.27.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здатність давати правову оцінку недоговірним зобов'язанням та бути обізнаними щодо сучасних тенденцій їх розвитку; генерування нових ідей у сфері недоговірних зобов'язань; здатність спілкуватися з експертами з інших галузей знань при вирішенні практичних ситуацій у недоговірній сфері; оцінка взаємодії міжнародного права та міжнародних правових систем з правовою системою України у сфері недоговірних зобов'язань; якісна аргументація правових рішень у недоговірній сфері; застосування міждисциплінарного підходу в оцінці недоговірних правових конструкцій; аналіз та інтерпретація результатів наукових досліджень недоговірних зобов'язань.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знати правову природу недоговірних зобов’язань, літературні джерела з проблематики недоговірних зобов’язань, акти цивільного законодавства України, що регулюють недоговірні зобов’язання, актуальну судову практику вирішення цивільних спорів у недоговірній сфері.
2) Вміти оцінювати та визначати роль і завдання недоговірних зобов’язань, виокремлювати недоговірні зобов’язання від інших видів цивільних (зокрема, договірних) зобов’язань, давати їм правову характеристику.
3) Володіти елементарними навичками роботи з спеціальною літературою, застосування наукових методів пізнання та правових способів розв’язання спірних практичних ситуацій у сфері недоговірних зобов’язань, орієнтуватись у практиці українських судів та Європейського суду з прав людини з досліджуваної проблематики.
Зміст навчальної дисципліни
Викладання даної дисципліни має на меті проведення системного аналізу правового регулювання недоговірних зобов’язань у цивільному законодавстві України, опанування студентами здатності до абстрактного мислення, аналізу та синтезу, а також уміння застосовувати знання з основ теорії права при вирішенні конкретних практичних завдань. Навчальна дисципліна передбачає всебічне вивчення особливостей приватноправового регулювання недоговірних зобов’язань з використанням різноманітних інформаційних джерел та баз даних. Окремий акцент зроблено на формування у студентів розуміння міжнародних стандартів прав людини, положень Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини крізь призму недоговірних зобов’язань.
Рекомендована та необхідна література
1. Hughes-Davies, T., & Tamblyn, N. Tort Law (1st ed.). Routledge; 2019.
2. Unjust Enrichment. / Edelman, James; Bant, Elise. 2 ed. USA : Hart Publishing, 2016.
3. Markesinis’s German Law of Torts: A Comparative Treatise. / Bell, J., Janssen, A., & Markesinis, B.S., With a Foreword by Professor Sir (Eds.). Oxford: Hart Publishing, 2019.
4. French Civil Liability in Comparative Perspective (Studies of the Oxford Institute of European and Comparative Law). / Borghetti, J., & Whittaker, S. (Eds.). Oxford: Hart Publishing, 2019.
5. Nelson J.W. On the Conceptual Origins of the Law of Unjustified Enrichment in the Draft Common Frame of Reference. European Journal of Legal Studies. Vol. 6. Iss. 2 (Autumn/Winter 2013/14). P. 119–135.
5. Спасова К. А. Відшкодування моральної шкоди при порушенні немайнових прав у соціальних мережах. Дис. … к. ю. н. Одеса, 2021. 227 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання протягом семестру, складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру, складає 40 балів.Якщо студент за підсумком відпрацювань не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали), викладач, який вів семінарські заняття і приймав відпрацювання, звертається до директора НН Інституту права з поданням, в якому фіксує невиконання студентом індивідуального навчального плану.
За результатами складання підсумкової форми контролю- письмовий або усний іспит (з можливим використанням інформаційно-комунікаційних технологій) студент може отримати максимально 60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Михайло
Михайлович
Хоменко
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права