Курсова робота з методів обробки та аналізу гідрометеорологічної інформації
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Курсова робота з методів обробки та аналізу гідрометеорологічної інформації
Код дисципліни
ОК.28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПРН 5. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження. ПРН 8. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПРН 9. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПРН 10. Аналізувати склад і будову геосфер (у відповідності до спеціалізації) на різних просторово-часових масштабах. ПРН 11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень. ПРН 13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення. ПРН 15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Основи метеорології», «Гідрологія річок», «Гідрологія озер». «Гідрологія боліт, льодовиків та підземних вод», «Гідрометрія», «Основи гідрохімії».
Знання теоретичних основ загальної гідрології.
Володіння елементарними гідрологічними поняттями про водні об’єкти, їхній гідрологічний режим, наявність навичок виконання практичних робіт з гідрології та картографії.
Курсова робота виконується за планом-змістом, який був попередньо встановлений студентом спільно з керівником. Курсова робота містить текст із включенням рисунків, схем, таблиць, завершується списком використаних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Мета курсової роботи з методів обробки та аналізу гідрометеорологічної інформації – освоєння та застосування методів збору, обробки та аналізу інформації про кліматичні чинники (температура повітря, кількість опадів), гідрологічний (температура води, рівні та витрати води) та гідрохімічний режими водних об’єктів (вміст головних йонів, біогенних елементів, забруднювальних речовин тощо). Передбачено, що результати аналізу гідрометеорологічної інформації студентом будуть логічно пояснені і описані у відповідно структурованій за змістом курсовій роботі.
Рекомендована та необхідна література
1). Навчально-методичний комплекс з виконання курсових та кваліфікаційних робіт / Я.Б. Олійник, В.М. Самойленко, В.К. Хільчевський. К.: Ніка- Центр, 2001. 60 с.2). Загальні рекомендації з підготовки, оформлення, захисту й оцінювання випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти першого бакалаврського і другого магістерського рівнів / за ред. доц. М. І. Шинкарика. Тернопіль : ТНЕУ, 2018. 60 с. 3). Методичні рекомендації до виконання кваліфікаційних робіт бакалавра / Укл. Я. Олійник, К. Мезенцев, О. Гринюк, С. Дем’яненко. Київ, 2018. 19 с. 4). Методичні вказівки з підготовки та оформлення магістерських робіт зі спеціальності 103 – Науки про Землю (освітня програма «Гідрологія» / В.В. Гребінь, О.І. Лук’янець. К.: ТОВ «Фонд К-2», 2018. 43 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультація, збір гідрометеорологічної інформації (бібліотека, фонди установ), обробка гідрометеорологічної інформації, написання курсової роботи, захист курсової роботи, залік.
Методи та критерії оцінювання
Організація оцінювання: опитування в усній формі та/або оцінювання вміння збирати та обробляти гідрометеорологічну інформацію проводиться під час консультацій по написанню курсової роботи. Захист курсової роботи відбувається в день, визначений на засіданні кафедри, перед комісією, до складу якої входить і керівник курсової роботи.
Студенти, які за поточне оцінювання написання курсової роботи отримали кількість балів від 20 до 33, при захисті курсової роботи у вигляді доповіді під час диференційованого заліку отримують додаткові питання. Ерудиція, яку показує студент при захисті курсової роботи є визначальним чинником в отриманні оцінки (максимум 40 балів, які додаються до тих, що набиралися в процесі написання курсової роботи).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Василь
Васильович
Гребінь
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет