Речове право
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Речове право
Код дисципліни
ВБ.01.03.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як:
здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу; навички використання інформаційних і комунікаційних технологій для набуття загальних і спеціальних цивілістичних знань з теорії та практикиречового права; здатність реалізовувати свої права і обов’язки як учасників речовихправовідносин на засадах цінностей громадянського суспільства, верховенства права, прав ісвобод людини і громадянина в Україні.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти історичного становлення та розвитку речового права вУкраїні, правову природу речових прав, основні принципи їх реалізації та способи захисту,літературні джерела з речового права, акти цивільного законодавства України, що регулюютьречові відносини, та наявну судову практику вирішення цивільних спорів в цій сфері. Вміти оцінювати та визначати роль і завдання речового права України,виокремлювати речові права від інших видів цивільних прав, давати їм правову характеристику. Володіти елементарними навичками роботи з навчальною та нормативно-правовою літературою, застосування наукових методів пізнання та правових способів розв’язання спірних практичних ситуацій у сфері речового права.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на спрямовані на досягнення студентами різноманітних компетентностей, зокрема, сформувати у студента здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу; навички використання інформаційних і комунікаційних технологій для набуття загальних і спеціальних цивілістичних знань з теорії та практики речового права; здатність реалізовувати свої права і обов’язки як учасників речових правовідносин на засадах цінностей громадянського суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Харченко Г. Г. Речові права: монографія. – К.: Алерта, 2016. – 556 с.
2. Майданик Р. А. Речове право: підручник. – К.: Алерта, 2019. – 1102 с.
3. Майданик Р. А. Розвиток приватного права України: монографія. – К.: Алерта, 2016. –226 с.
4. Kharchenko H., Tsiura V., Sabodash R. The civil legal category of property rights in Ukrainein the context of ECtHR decisions: problems of theory and practice / Amfzonia Investiga. – 2020. – Vol. 9. – Issue 26. – P. 197-204. – Режим доступу:https://amazoniainvestiga.info/index.php/amazonia/article/view/1137.
5. Харченко Г. Цивільно-правовий захист володіння власником майна / Право України. –2021. – № 5. – С. 135-148.
6. Некіт К. Г. Право приватної власності в інформаційному суспільстві: теорія і практика: монографія. Одеса: Гельветика, 2021. – 554 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі опанування судових справ, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем
Методи та критерії оцінювання
На заняттях поточний контроль знань студента включає: виступ на занятті – від 5 до 7 балів; доповнення до виступу – від 1 до 4 балів; суттєві запитання до доповідачів (дискурс) – від 1 до 3 балів; доповіді та наукові роботи – від 5 до 7 балів; розв’язання казусу – від 2 до 5 балів; дві підсумкові (модульні) контрольні роботи – від 5 до 7 балів за кожну (всього: від 10 до 14 балів).
Оцінюванню підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговорені питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань, результати тестування.
Пропущені за поважних причин семінарські заняття студентом можуть бути відпрацюванні.
Студент, який не досяг мінімального рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Георгій
Георгійович
Харченко
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра цивільного права
Навчально-науковий інститут права