Вища математика

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Вища математика
Код дисципліни
ОК.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР09. Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен 1. Знати: основні поняття, факти та теореми лінійної та векторної алгебри, аналітичної геометрії, математичного аналізу та диференціального числення. 2. Вміти: активно використовувати та творчо застосовувати зазначені вище знання в процесі засвоєння матеріалу курсу «Вища математика». 3. Володіти елементарними навичками: оперувати з матрицями та обчислювати визначники, розв'язувати системи алгебраїчних рівнянь, знаходити границі послідовностей та функцій, обчислювати похідну та інтеграл.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Вища математика» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітнім рівнем «бакалавр» галузі знань 10 «Природничі науки» зі спеціальності 103 «Науки про Землю» освітньо-професійної програми «Метеорологія». Дана дисципліна є обов’язковою. Дисципліна «Вища математика» вивчає основи лінійної та векторної алгебри, аналітичної геометрії, границі послідовностей та функцій, диференціальне числення функцій однієї та багатьох змінних, інтегральне числення, теорію звичайних диференціальних рівнянь та систем звичайних диференціальних рівнянь, елементи теорії ймовірностей та математичної статистики.
Рекомендована та необхідна література
1. Вища математика: Основні означення, приклади і задачі. За ред. Кулініча Г.Л. – К.: Либідь, 1992. 2. Вища математика. Підручник: у 2-х кн. – 2-ге вид., за ред. Кулініча Г.Л. − К.: Либідь, 2003. 3. Вища математика. Підручник. За ред. Пономаренка В.С. – Харків, 2014. 4. Вища математика: Зб. задач: У 2 ч. За заг. ред. д-ра техн. наук, проф. П.П. Овчинникова – 2-ге вид. – К.: Техніка, 2004. 5. Вища математика у прикладах і задачах: у 2 т. За ред. Л.В. Курпи – Харків: НТУ «ХПІ», 2009. 6. Лекції і вправи з вищої математики / Керекеша П.В. – О. «Астроприт», 2003. 7. Збірник задач з вищої математики. За ред. Ф.С. Гудименка – Вид. Київського університету, 1967.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття, практичні заняття з використанням математичних пакетів
Методи та критерії оцінювання
Активна робота на лекціях. Самостійна робота. Модульна контрольна робота.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тарас Володимирович Клімчук
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет