Основи нафтогазової геології

Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Основи нафтогазової геології
Код дисципліни
ОК15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Значення вуглеводневої сировини, як корисної копалини. Вуглеводневий і не вуглеводневий склад нафти. Джерела природних вуглеводнів. Основні поняття про колектори, пастки, флюїдоупори, покришки. Умови формування нафтогазових родовищ. Вміння схематично зображати типи нафтогазових резервуарів. Вміння надавати характеристику основним типам нафтогазових резервуарів. Вміння визначати напрямок і послідовність геологічних досліджень на нафту і газ.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові знання з фізики, хімії, загальної геології, літології, структурної геології.
Зміст навчальної дисципліни
Надаються базові знання з використання нафти, газоконденсату, газу та продуктів їх переробки у народному господарстві, хімічного та фізичного складу вуглеводнів. Розкриваються аспекти утворення вуглеводнів в надрах та їх накопичення в покладах і родовищах. Розглядаються методи і методики дослідження нафтогазоносних територій.
Рекомендована та необхідна література
1. Михайлов В.А., Карпенко О.М., Курило М.М. та ін Горючі корисні копалини України та їхня геолого-економічна оцінка: підручник. К. : ВПЦ "Київський університет", 2018. 655 с. 2. Карпенко О.М., Крочак М.Д., Байсарович І.М. Актуальні проблеми нафтогазової геології. К., 2017. 101 с. 3. Михайлов В.А., Карпенко О.М., Огар В.В. Нафта і газ сланцевих порід, ущільнених колекторів, метан вугільних басейнів. Навчальний посібник. К.: «Ніка-Центр», 2015. – 374 с. 4. Суярко В.Г. Прогнозування, пошук та розвідка родовищ вуглеводнів: Підручник. – Харків: Фоліо, 2015. – 296 с. 5. Атлас родовищ нафти і газу України: в 6 томах / За ред. М.М. Іванюти, В.О. Федишина, Б.І. Денеги та ін. –Львів: УНГА. – 1988.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні і практичні заняття, самостійна робота студентів.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: проведення 3 письмових модульних контрольних робіт, усне опитування. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геології нафти і газу
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"