Оптоелектроніка та волоконна оптика

Освітня програма: Радіофізика та електроніка

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Оптоелектроніка та волоконна оптика
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати сучасний рівень розвитку оптоелектронних і волоконно-оптичних технологій; застосування оптичного випромінювання; характеристики фотоприймачів та області застосування, характеристики континуальних середовищ; сучасний стан сонячної енергетики; методи розрахунку планарних хвильоводів і структур, циліндричних хвильоводів міжволоконних зв’язків; структури і елементи волоконнооптичних ліній зв’язку; сенсори і датчики на базі оптичних волокон і планарних структур; лазери і лазерні волоконно-оптичні елементи. Студент повинен вміти застосувати методи геометричної оптики для розрахунку оптоелектронних структур; формулювати вимоги до потенційно використовуваних пристроїв; розраховувати енергетичну ефективність оптоелектронних систем, швидкодію оптоелектронних систем; застосувати методи хвильової оптики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Оптоелектроніка та волоконна оптика» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема, загальна фізика: «Електрика», «Оптика», «Атомна фізика», а також «Квантова механіка», «Електродинаміка», «Квантова та напівпровідникова електроніка».
Зміст навчальної дисципліни
Курс „Оптоелектроніка та волоконна оптика” , складається двох блоків: 1) теоретичні методи розрахунку, принципи побудови і функціювання оптоелектронних елементів і систем; 2) теоретичні методи розрахунку, принципи побудови і функціювання лазерних оптоволоконних систем для застосування в якості ВОЛЗ ( волоконно-оптичних ліній зв’язку ) а також датчиків і сенсорів у різних галузях науки, техніки, технологіях і побуті.
Рекомендована та необхідна література
1. Чадюк В. Оптоелектроніка: від макро до нано. Навч.посібник.т.1 (кн. 1,2).- КПІ, 2012. 2. Чадюк В. Оптоелектроніка: від макро до нано. Навч.посібник.т.2 (кн. 1,2).- КПІ, 2018-2019. 3. Коцюбинський В,О. Основи оптоелектроніки. Курс лекцій. Івано-Франківськ, 2017 4. Handbook of Optoelectronics, Applied Optical Electronics, Vol.3 Ed. by John P. Dakin, Robert G.W. Brown, 2018 by Taylor & Francis Group, LLC 5. Ivan P. Kaminov, Tingye Li, Allan E. Willner, Optical Fiber Telecommunications. V A: Components and Subsystems, Elsevier, 2008
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: навчальний семестр має 2 змістовних модулі.. Для визначення рівня знань кожен студент готує і захищає два реферати по вибраній тематиці. Підсумкове оцінювання - у формі іспиту, форма іспиту – письмово-усна. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська