Технології лікувальних та діагностичних систем
Освітня програма: Біомедична фізика, інженерія та інформатика
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Технології лікувальних та діагностичних систем
Код дисципліни
ВБ.2.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Окисно-відновні процеси в організмі людини, електроаналіз білків для ранньої діагностики серцево-судинних захворювань, розробки системи скринінгу потенційних субстратів та /або інгібіторів цього класу речовин, а також біологічно активних сполук, високочутливі імуносенсори, методи прямої реєстрації електрохімічної активності бактеріальних клітин, полімери з молекулярними відбитками; електрокінетичні явища та їх застосування для діагностики та контролю перебігу захворювань, для транспорту лікарських засобів через шкіру та очистки лікарських засобів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові знання із молекулярної фізики, медичної фізики, біологічної фізики, біологічної хімії та фізіології на рівні випускника бакалаврата Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна Технології лікувальних та діагностичних систем складається із двох змістовних модулів №1 «Електродні процеси та ї застосування в медицині» та №2 «Електрокінетичні явища та їх застосування для діагностики та контролю перебігу захворювань». В першому з них вивчаються основні окисно-відновні процеси в організмі людини, що лежать в основі життєдіяльності живих організмів, в другому - застосування електрокінетичних явищ в медицині.
Рекомендована та необхідна література
1. Чалий О.В., Цехмістер Я.В., Агапов Б.Т. Медична та біологічна фізика. – Вінниця: Нова книга, 2017. – 528 с.
3. Мороз А.С., Луцевич Д.Д., Яворська Л.П. Медична хімія. Вінниця: Нова книга, 2008. – 496 с.
4. Нижнік В.В., Волошанець В.А., Нижник Т.Ю. Колоїдна хімія з елементами нанохімії. – К.: Фітосоціоцентр, 2012. – 506 с.
5. Скляров О.Я., Фартушок Н.В., Сойка Л.Д., Смачило І.С. Біологічна хімія з біохімічними методами дослідження. – К.: ВСВ “Медицина”, 2009. – 352 с.
6. Костржицький А.І., Тіщенко В.М., Калінков О.Ю., Берегова О.М. Фізична і колоїдна хімія. Навч.пос. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 496 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лабораторних робіт в обсязі 40 годин.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Залік складається з 2 питань (по 15 балів) та задачі, яка оцінюється до 10 балів.
Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за залік не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Миколаївна
Гріщенко
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем