ПРАКТИКА З ДОСЛІДЖЕННЯ, ТЕХНІЧНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ РЕЗ І СИСТЕМ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
ПРАКТИКА З ДОСЛІДЖЕННЯ, ТЕХНІЧНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ РЕЗ І СИСТЕМ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ
Код дисципліни
ВБ 1.14
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Формування у студентів твердих знань і вмінь, спираючись на які майбутні фахівці зможуть розробляти, виготовляти та використовувати засоби інформаційної безпеки з урахуванням їх конкретного призначення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Практика з дослідження, технічного діагностування та моделювання радіоелектронних засобів і систем інформаційної безпеки передбачає попереднє опанування студентами курсів: «Сигнали та процеси в радіотехніці», «Основи побудови та застосування засобів інформаційної безпеки», «Електродинаміка ближнього поля», «Основи теорії передавання інформації».
Зміст навчальної дисципліни
Організація та порядок проведення технічного діагностування зразка засобу захисту інформації. Порядок оформлення програми та методик проведення дослідження, технічного діагностування та моделювання засобу захисту інформації. Дослідження конструкції та характеристик засобів технічного захисту інформації загального призначення. Дослідження програмно-апаратних засобів криптографічного захисту інформації. Дослідження та моделювання виконання спеціальних вимог захисту інформації від витоку технічними каналами засобів захисту інформації.
Рекомендована та необхідна література
1) Ленков С.В., Перегудов Д.А., Хорошко В.А. Методи та засоби захисту інформації / Под ред. В.А. Хорошко. – К.: Арий, Несанкціоноване отримання інформації, 2010. – 464 с. 2) С.Я. Довбня. Методи (моделі) розробки комплексів технічного захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності та радіоелектронної техніки: Навчальний посібник. – К.: ДП «Український центр «Безпека», 2019. – 95 с. 3) НД ТЗІ 2.6-001-11 Порядок проведення робіт з державної експертизи засобів технічного захисту інформації від несанкціонованого доступу та комплексних систем захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах, затверджений наказом Адміністрації Держспецзв’язку України 25 березня 2011 року № 65 4) Г.М. Гулак та ін. Основи криптографічного захисту інформації.-К.: ІММ НАНУ, 2011. - 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практика з дослідження, технічного діагностування та моделювання радіоелектронних засобів і систем інформаційної безпеки виконується протягом трьох тижнів і передбачає виконання поставленого завдання під наглядом керівника практики, аналіз результатів, написання та захист звіту.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка за практику складається з суми оцінок отриманих під час проходження практики (до 60 балів) та захисту письмового звіту (пояснювальної записки) - до 40 балів.
Мова викладання
Українська