Вища математика (3 семестр)

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Вища математика (3 семестр)
Код дисципліни
ОК 08
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Студент повинен знати основні поняття та методи теорії ймовірностей та диференціальних рівнянь, основні типи диференціальних рівнянь та методи їх інтегрування, методи знаходження числових характеристик випадкових величин, студент повинен вміти знаходити розподіли заданих випадкових величин, обчислювати числові характеристики заданих випадкових величин, правильно визначати тип заданого диференціального рівняння та оптимальний метод його інтегрування, вирішувати типові задачі, що потребують використання методів диференціальних рівнянь та теорії ймовірностей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для вивчення дисципліни «Вища математика» необхідно мати базові знання з математики та першої і другої частини курсу «Вища математика». .
Зміст навчальної дисципліни
Базова нормативна дисципліна «Вища математика» складається з таких основних розділів: "Диференціальні рівняння" та "Теорія ймовірностей". Дані розділи включають такі основні поняття вищої математики як рівняння з відокремлюваними змінними, лінійні рівняння першого порядку, рівняння в повних диференціалах, рівняння Лагранжа і Клеро, лінійні однорідні рівняння та системи, лінійні неоднорідні рівняння та системи, класичне і геометричне означення ймовірностей, закон розподілу, функція розподілу і щільність випадкової величини. Всі математичні поняття, що вивчаються, ілюструються застосуваннями. При вивченні курсу передбачено проведення як підсумкових контрольних робіт, так і індивідуальних самостійних робіт студентів (СРС).
Рекомендована та необхідна література
1. С. А. Кривошея, М. О. Перестюк, В. М. Бурим. Диференціальні та інтегральні рівняння. Київ, "Либідь", 2004, 407 с. 2. А. М. Самойленко, С. А. Кривошея, М. О. Перестюк. Диференціальні рівняння в прикладах і задачах. Київ, "Либідь", 2003, 395 с. 3. С. А. Кривошея, Н.В. Майко, О.В. Сугакова Диференціальні рівняння: завдання для самостійної роботи студентів. ВПЦ «Київський університет», 2009, 200 с. 4. Радченко О.М. Теорія ймовірностей – К: КНУ, 2015 – 135 с. 5. Іваненко Д.О., Сугакова О.В. «Самостійна робота студентів з курсу «Теорія ймовірностей і математична статистика», Київ, 2014. – 2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дана дисципліна викладається в обсязі 90 год., зокрема: лекції – всього 46 год., практичні – 44 год, курсом передбачено 3 змістових модулі, підсумковий контроль проводиться у формі іспиту.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: передбачено проведення трьох письмових контрольних робіт за матеріалом практичних занять (МКР-1, МКР-2 і МКР-3). За кожну модульну контрольну роботу нараховується максимум по 15 балів. Активність на практичних заняттях оцінюється максимум в 15 балів. По результатах семестрового оцінювання студент може отримати до 60 балів. - підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма іспиту – письмово-усна. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 20 балів.
Мова викладання
Українська